×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


COMAC: Makieta C919COMAC zaprezentował na salonie Paris Air Show makietę samolotu C919.

Odrzutowiec ma trafić do komercyjnej służby w 2016 roku. Przed kilkoma dniami Ryanair, największy europejski tani przewoźnik, ogłosił, że będzie blisko współpracował z chińskim producentem samolotów w pracach nad modelem C919. Ma to być samolot mieszczący do 190 pasażerów. Będzie to największy współcześnie budowany samolot chiński.Wśród potwierdzonych zamówień na samoloty C919 znajduje się kilku przewoźników z Chin oraz międzynarodowy koncern leasingowy GECAS.

Według wstępnego projektu C919 ma posiadać system fly-by-wire oraz dżojstiki przypominające kokpit Airbusa.W kabinie będzie możliwe wydzielenie klasy biznes z układem fotelu 2x2. Standardowy układ kabiny będzie miał 6 foteli w rzędzie w układzie 3x3.Comac jest w trakcie certyfikacji samolotu ARJ21, który może mieścić do ok. 100 pasażerów. Pierwsza dostawa zaplanowana jest na koniec 2011 roku. ARJ21 zebrał do tej pory ponad 200 zamówień, głównie od przewoźników z Chin.

Dominik Sipiński
fot. Dominik Sipinskigość_5bab6 - Profil
gość_5bab6
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie