×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Suchoj: Zamówienia i wersja biznesowaUnited Aircraft Corporation, rosyjska firma produkująca m.in. samolot Suchoj SuperJet 100, zastanawia się nad stworzeniem wariantu biznesowego.

Mikhail Pogosyan, prezes UAC, powiedział, że decyzja zapadnie wkrótce. Samolot miałby znajdować się pomiędzy klasycznymi samolotami biznesowymi typu Gulfstream a większymi Boeingami Business Jet.

Pogosyan podczas spotkania z przedstawicielami mediów i biznesu podkreślił, że wielu potencjalnych klientów wyrażało zainteresowanie wariantem biznesowym. Prezes UAC nie ujawnił wielu szczegółów, ale powiedział, że zasięg może zostać zwiększony do 8000 km. Standardowy zasięg SSJ100 wynosi 3000 km.Do tej pory nie ogłoszono żadnych nowych zamówień samolotu SSJ100, ale Pogosyan zasugerował, że wkrótce mogą one nastąpić. Do tej pory samoloty odebrały linie Armavia i Aeroflot, a w styczniu zamówienie 15 sztuk złozył meksykański Interjet. Do końca roku certyfikacja EASA powinna umożliwić sprzedaż samolotów w Europie. Pogosyan podkreśla, że sprzedaż w Rosji wydaje się zapewniona, dlatego najważniejszym celem są niestandardowe dla rosyjskich producentów rynki.

Dominik Sipiński
fot. Dominik Sipinskigość_69048 - Profil
gość_69048
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie