×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Więcej cargo w PyrzowicachW czerwcu Port Lotniczy Katowice w Pyrzowicach odprawił 980 ton frachtu, czyli o 10 % więcej niż w czerwcu ubiegłego roku. W cały pierwszym półroczu 4,5 % więcej niż rok wcześniej.

17 czerwca po raz pierwszy jednego dnia port obsłużył dwie maszyny Boeing 747-400 BCF czyli popularnych Jumbo Jetów. Obydwa statki powietrzne należące do amerykańskiej linii lotniczej Atlas Air wykonały loty z ładunkiem (po 70 ton każdy) do Buenos Aires z międzylądowaniem technicznym na dotankowanie w Dakarze.


 Boeing 747-400 na pyrzowickim lotnisku

- Początkowo handlingiem operacji miało zająć się lotnisko w  Berlinie, jednak coraz lepsze zaplecze techniczne spółki oraz wzrost specjalizacji pozwala na dynamiczny rozwój łańcucha czarterowego GTL-LOT i uczestnictwo w coraz większych operacjach – powiedział Jacek Plis, prezes zarządu GTL-LOT.

To już druga operacja cargo o tak dużej skali i zasięgu realizowana przez Katowice Airport w ostatnim czasie. Miesiąc temu spółka obsłużyła pierwszy lot czarterowy cargo z Japonii.


 Załadunek Boeinga 747-400 na pyrzowickim lotnisku

- Operacje pokazują coraz większą konkurencyjność Katowic na rynku przewozów lotniczych cargo w Europie Środkowej. Jej dalszy wzrost ma być możliwy dzięki oddaniu do eksploatacji nowego pasa startowego o lepszych parametrach oraz nowego centrum obsługi cargo lotniczego w 2014 roku
– dodaje Plis.

Import ładunków wyniósł 60%, a eksport 40%.

Tomasz Wyszyński
Fot. KTW


Reklama


Booking.com
gość_ebb7f - Profil
gość_ebb7f
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie