×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Opóźniony A350 konkurencją dla BoeingaAirbus przyznał, że pierwsze dostawy nowych samolotów A350 będą opóźnione o około dwa lata. Wariant -800 rozpocznie loty w połowie 2016 roku, a większy wariant -1000 o rok później.

Przedstawiciele europejskiego koncernu twierdzą jednak, że dzięki opóźnieniu A350 będzie mocniejszą konkurencją dla Boeinga 777-300ER. Dodatkowe miesiące prac nad maszyną pozwolą bowiem na zwiększenie osiągów pod względem zasięgu i ładowności, czym było zainteresowanych wielu potencjalnych klientów.

Fabrice Bregier z Airbusa przyznał również, że w związku z lepszymi osiągami cena samolotu A350XWB wzrośnie o około 9 milionów dolarów.

Jak powiedział Mark King, prezydent Rolls-Royce'a, poprawa osiągów będzie polegała głównie na nowej technologii jednostki napędowej. W przypadku A350-1000 uda się zwiększyć zasięg o 400 mil morskich lub ładowność o 4,5 tony. Rolls-Royce jest wyłącznym dostawcą silników do wariantu -1000, ale nie do mniejszych -800 i -900. John Leahy, prezydent Airbusa, ujawnił jednak, że żaden klient nie był do tej pory zainteresowany innymi jednostkami napędowymi.

Dominik Sipińskigość_2437e - Profil
gość_2437e
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie