×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


ACI nagradza europejskie lotniskaEuropejska Rada Lotnisk (ACI Europe) ogłosiła zwycięzców corocznych nagród dla najlepszych europejskich lotnisk.  Uroczysta gala odbyła się 17 czerwca w stolicy Portugalii Lizbonie.

W kategorii portów obsługujących od 1 do 5 milionów pasażerów pierwsze miejsce zajęło lotnisko Bournemouth (Wielka Brytania). Natomiast nagroda w kategorii lotnisk z przepustowością od 5 do 10 milionów pasażerów powędrowała do lotniska w Edynburgu.
Przedstawiciel lotniska ICF Antalya (Turcja) odebrali statuetkę w kategorii lotnisk obsługujących więcej niż 10 a mniej niż 25 milionów pasażerów. Po raz kolejny do grona zwycięzców dołączyło również lotnisko Schiphol w Amsterdamie. Okazało się ono bezkonkurencyjne wśród lotnisk obsługujących ponad 25 mln podróżnych.

Ostatnia kategoria jaką nagradzano lotniska dotyczyła najlepszych innowacyjnych rozwiązań ekologicznych (Eco-Innovation Award). W 2011 roku otrzymało ją lotnisko w Zurychu.

ACI Europe skupia ponad 400 lotnisk znajdujących się w 46 europejskich krajach. Plebiscyt organizowany jest po raz siódmy.

Justyna Żyła

Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
gość_d7b69 - Profil
gość_d7b69
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie