×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


49. Salon Lotniczy Le Bourget w Paryżu
W poniedziałek (20.06) rusza 49. Międzynarodowy Salon Lotniczy odbędzie się w dniach 20-26 czerwca w Paryżu na nieczynnym obecnie lotnisku Le Bourget. To jedna z największych tego typu imprez na świecie. W związku z tym nie może zabraknąć na niej również redakcji Pasazer.com. W specjalnym serwisie codziennie informować naszych czytelników o nowościach prosto z Paryża.

Naszym partnerem jest Air France.


Air Show w liczbach


Paryski salon lotniczy stał się światowym symbolem w dziedzinie pokazów i wystawy lotniczej serwowanej od 100 lat. 49. Paris Air Show odbędzie się na lotnisku Le Bourget w dniach od 20 do 26 czerwca 2011 r. Impreza ponownie będzie miejscem zebrania się najważnieszych graczy branży lotniczej z całego świata, którzy prezentować będą najnowsze innowacje technologiczne. Pierwsze 4 dni pokazów zarezerwowane są tylko i wyłącznie dla przedstawicieli mediów oraz przemysłu lotniczego. Natomiast kolejne dni będą dostępne już dla ogółu zwiedzających.Najważniejsze dane wystawy to:
 •      2100 wystawców
 •      138 000 zwiedzających
 •      193 000 ogółu odwiedzających
 •      130 000 m kw. powierzchni handlowej
 •      192 000 m kw. dla prezentacji samolotów
 •      Ponad 140 samolotów, w tym 42. które dadzą pokaz
 •      205 oficjalnych delegacji z 88 krajów
 •      3000 akredytowanych dziennikarzy z całego świataSalon lotniczy jest organizowana przez Salon de l'International Aeronautique et de l'Espace (SIAE), spółka zależną od GIFAS (Francuskiego Związku Firm Przemysłu Lotniczego). Po raz pierwszy w swojej historii International Paris Air Show na Le Bourget będzie gościć ponad 2100 wystawców. Impreza na pewno będzie wyjątkowym lotniczym przeżyciem.

Najwięksi gracze czyli Airbus i Boeing

Na imprezie obecnych będzie wiele firm lotniczych. Jednak jak zawsze największe zainteresowanie wzbudzać będą dwaj najwięksi gracze branży lotniczej - Airbus i Boeing. Dla Airbusa będzie to dość "zwyczajny" salon, natomiast Boeingowi przypadł międzynarodowy debiut dla nowych Boeingów 747-8 - wersji pasażerskiej Intercontinental oraz wersji cargo Freighter.

Airbus


Airbus zaprezentuje swoją wizję podróży lotniczych w przyszłości oraz ekologicznego lotnictwa. Odwiedzający będą mieli okazję zapoznać się z rewolucyjnymi pomysłami i koncepcjami oraz obejrzeć modele najnowocześniejszych na świecie samolotów pasażerskich i wojskowych.

Zwiedzanie stoiska EADS pozwoli zapoznać się z „Koncepcją przyszłości według Airbusa” – dość swobodnym wyobrażeniem  przyszłości w lotnictwie. Odwiedzający będą mogli niemal się w niej „zanurzyć” podczas spektakularnych darmowych seansów filmowych w Planetarium „Musee de l’Air” w Le Bourget.

Podczas targów Airbus zaprezentuje w ramach wystawy statycznej modele A380, samolotu korporacyjnego ACJ (A319), samolotu wojskowego Airbus Military A400M oraz maszynę Casa C-295. Airbus A380 i A400M będą prezentowane przez cały czas trwania targów. Zależnie od dnia prezentowane będą także niektóre samoloty dla konkretnych klientów. W namiocie gościnnym dla VIP-ów na terenie wystawy zaprezentowanych zostanie kilka modeli makietowych (komercyjne modele A350 XWB, A320neo, A330, A380 oraz model wojskowy A400M), a także rzeczywistych rozmiarów końcówka skrzydeł „Sharklet” montowana w samolotach z rodziny A320.

W ciągu całego tygodnia Airbus prowadzić będzie także serię warsztatów poświęconych karierze w firmie, które stanowić będą znakomitą okazję do spotkania z ekspertami branżowymi – firma zamierza w 2011 r. zatrudnić ponad 3000 nowych pracowników.

W czwartek 23 czerwca o godz. 10 zostaną ogłoszeni zwycięzcy globalnego konkursu studenckiego Airbusa „Fly Your Ideas”. Pięciu tegorocznych finalistów to drużyny z Chile, Chin, Indii, Malezji i Szwecji.

Boeing

Dwa najnowsze modele Boeinga 747-8 – wersja pasażerska Intercontinental oraz wersja cargo Freighter – będą miały swoją międzynarodową premierę podczas Paris Air Show, dołączając do przełomowego modelu 787 Dreamliner, który również będzie jedną z głównych atrakcji przygotowanych przez firmę Boeing podczas tych targów.

Podczas Paris Air Show będzie można także obejrzeć innowacyjne wnętrze Boeing Sky Interior prezentowane na pokładzie samolotu B737-700 należącego do Air Berlin. Qatar Airways zaprezentuje należącego do swojej floty B777-200LR – czyli model o najdalszym zasięgu spośród wszystkich pasażerskich samolotów. Na miejscu będą także wystawione: wojskowy transportowiec C-17, myśliwiec wielozadaniowy F-15E Strike Eagle, oraz śmigłowiec o dużym udźwigu CH-47F.

Samolot pasażerski 747-8 Intercontinental, pomalowany w charakterystyczne kolory wschodu słońca, przyleci do Le Bourget 19 czerwca, zaledwie 3 miesiące po swoim pierwszym locie i będzie wystawiony do wieczornych godzin 21 czerwca. Model 747-8 Freighter przyleci 20 czerwca i będzie prezentowany przez kolejne 2 dni.
Tego lata Boeing dostarczy pierwszego 747-b Freighter firmie Cargolux. Pierwszy 747-8 Intercontinental trafi do klienta VIP w czwartym kwartale bieżącego roku. Pierwszą linią lotniczą która otrzyma samolot 747-8 Intercontinental będzie Lufthansa, a dostawa nastąpi na początku 2012 roku.

Samolot testowy 787, znany jako ZA001, w barwach Dreamlinera będzie prezentowany w dniach 22-23 czerwca. Linie lotnicze ANA otrzymają pierwszy egzemplarz w sierpniu lub wrześniu bieżącego roku.

Te pięć pasażerskich Boeingów jest wizytówką rozwiązań i innowacji jakie Boeing wprowadza na rynek, aby zmniejszać koszty operacyjne linii lotniczych, a pasażerom oddać do użytku zupełnie inne wnętrze, które zapewniać będzie niespotykany dotychczas komfort w podróży. Ekspozycja samolotów wojskowych firmy Boeing będzie prezentowana przez całe targi na wystawie Departamentu Obrony USA.

Piotr Bożyk
Fot. Paris Air Show Mediagość_7c147 - Profil
gość_7c147
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

 • Data wylotu:

 • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
 • Data wyjazdu:
 • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
 • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie