×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Wrocław: Odwadnianie terminala
Port Lotniczy Wrocław zdecydował o rozbudowie systemu odwodnienia budowanego terminala. Decyzja ma związek z wysokim poziomem wód gruntowych, jaki pojawił się na terenie budowy.

Port informuje, że dodatkowa inwestycja nie będzie miało wpływu na prace wykończeniowe i zostanie sfinansowana z zaplanowanego budżetu inwestycji. Koszt rozbudowy systemu odwodnieniowego szacowany jest na kilkaset tysięcy złotych.

 – Dokładną kwotę będziemy znać, gdy dodatkowe odwodnienie zostanie zaprojektowane – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław.

Występująca pod ciśnieniem woda gruntowa spowodowała dodatkowy, większy niż zakładano w dokumentacji projektowej, napór na konstrukcję terminalu od spodu, co ujawniło się na budowie wczesną wiosną tego roku.

 – To czynnik zewnętrzny, spowodowany przez ostre zimy i gwałtowne roztopy – dodaje Sławomir Kośmiński, inżynier kontraktu z firmy ECM Group Polska.

Poziom wód uległ zmianie i znacznie przekroczył poziom zbadany na etapie przygotowania inwestycji.

Zjawisko to było wówczas nie do przewidzenia, zostało jednak zlokalizowane szybko, dlatego też równie szybko możemy temu przeciwdziałać. Budowa geologiczna tego rejonu Wrocławia jest bardzo różnorodna, a układ warstw geologicznych i wodonośnych - nieregularny - tłumaczy Przemysław Marcinkowski, kierownik projektu z ramienia Portu Lotniczego Wrocław.

Po zdiagnozowaniu zmiany warunków wodno-gruntowych projektanci sprawdzili konstrukcję pod kątem jej nośności i potwierdzili bezpieczeństwo obiektu.

Wrocławskie lotnisko planuje oddać terminal do użytku pasażerom w grudniu br.

Tomasz Wyszyńskigość_63a18 - Profil
gość_63a18
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie