×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


V Płocki Piknik LotniczyJuż w najbliższy weekend (18-19.06) odbędzie się V Płocki Piknik Lotniczy. Piknik jest przekrojowym spojrzeniem na historię i zastosowanie lotnictwa. Uczestniczą w nim zarówno historyczne jak i współczesne samoloty i śmigłowce wykorzystywane w sporcie, rekreacji, transporcie, ratownictwie oraz użytkowane przez siły zbrojne. Płocka impreza ma charakter rodzinnej rozrywki i pozostawia niezatarte wrażenia dla każdego widza, bez względu na jego wiek.Zaprezentuje się szereg maszyn historycznych, które trudno zobaczyć nawet na wystawach statycznych w innych miejscach. W programie znajdzie się blok pokazów aeroklubowych oraz prezentacja kadry paralotniowej PPG, motolotnie, desant skoczków spadochronowych. W pokazach weźmie udział również grupa akrobacyjna Żelazny, Marek Szufa wykonujący podniebne akrobacje samolotem Christen Eagle II oraz samoloty i śmigłowce Sił Powietrznych - Zespół Akrobacyjny Biało-Czerwone Iskry i co niezwykłe w samym środku Polski - pokaz śmigłowców Marynarki Wojennej RP.  Nie zabraknie oczywiście slalomu powietrznego wokół rozstawionych na rzecznych barkach pylonów, których ilość w tym roku zwiększy się aż dwukrotnie, czyli do ośmiu.
Płocki Piknik Lotniczy jest organizowany w unikatowej w skali Polski scenerii, wznoszącej się na wysokość ponad 50m powyżej poziomu rzeki, nadwiślańskiej skarpy, z której widzowie mogą podziwiać akrobacje powietrzne poniżej linii horyzontu, tuż nad taflą wody. Największe cywilne pokazy lotnicze w Polsce odbywające się nieopodal Warszawy, Łodzi, Torunia wydają się skutecznie wypełnić lukę po pikniku w Góraszce, tym bardziej że jest to impreza, którą wyróżnia wstęp wolny na wszystkie pokazy, a dodatkową atrakcją będzie nocny maraton z filmami o tematyce lotniczej. Trzy prezentowane filmy wybiorą w głosowaniu internauci.

Organizatorami V Płockiego Pikniku Lotniczego są Aeroklub Ziemi Mazowieckiej i Izba Gospodarcza Regionu Płockiego przy wsparciu Urzędu Miasta Płocka.

Aktualny program imprezy dostępny jest na oficjalnej stronie internetowej www.lotniczyplock.pl

Fot. Lotniczy Płock
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
gość_69048 - Profil
gość_69048
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie