×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Systemy rozrywki... do lamusaBritish Airways i American Airlines poinformowały, że będą rozdawać swoim pasażerom na czas lotu najnowsze tablety. Brytyjska linia chce udostępniać urządzenia Apple iPad, a jej amerykański partner z sojuszu oneworld - Samsung Galaxy Tabs. Oferta dotyczy na razie pasażerów podróżujących w pierwszej klasie na wybranych trasach.

Część ekspertów zareagowała na tę zapowiedź wieszcząc szybki koniec montowanych w fotelach systemów rozrywki w locie (tzw. in-flight-entertainment, IFE).

Panasonic Avionics i Thales, duzi producenci systemów IFE, przewidują jednak inny trend. Według nich coraz więcej przewoźników decyduje się wyposażyć nawet niższe klasy miejsc w takie urządzenia. Według tych producentów, w przyszłości samoloty będą wyposażone w "harmoniczną mieszankę zamontowanych na stałe systemów IFE i mobilnych urządzeń, dostarczanych przez linię lub nie".

Paul Margis, szef Panasonic Avionics, dodaje także, że urządzenia przenośne mogą być wykorzystywane przez przewoźników, których systemy IFE są przestarzałe. Według Margisa, liniom łatwiej jest zakupić tablety niż wymieniać fotele w samolotach.

British Airways, które testuje urządzenia Apple iPad na wybranych trasach obsługiwanych przez Boeingi 777, nie wycofuje się z planów instalacji nowych systemów IFE. W 2008 roku przewoźnik podpisał umowę z firmą Thales na montaż tych systemów we flocie samolotów Airbus A380l, Boeing 777 i Boeing 787. Według BA, przenośne tablety zastąpią odtwarzacze DVD rozdawane pasażerom w pierwszej klasie.

Dominik Sipiński


gość_031f7 - Profil
gość_031f7
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie