×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Aeroflot: Pierwszy Suchoj ze zgrzytamiW czwartek (9.06) Aeroflot otrzymał pierwszy z 30. zamówionych samolotów Suchoj Superjet 100. Pierwszy komercyjny lot maszyny zaplanowano 16 czerwca na trasie z Moskwy do Sankt Petersburga. Aeroflot zamówił 30. samolotów Sukhoj Superjet SSJ-100. W 2011 roku przewoźnik otrzyma do dziesięciu maszyn tego typu.

Pierwszego Suchoja linia Aeroflot otrzymała niestety w minimalnej konfiguracji. Wszystko dlatego, że przewoźnik nie chciał po raz kolejny opóźniać dostawy. Suchoj Superjet 100 miał być dostarczony do Aeroflotu w 2008 roku, ale terminy dostaw były często zmieniane.

Samoloty, które odbierze Aeroflot będą wyposażone tylko w dwie toalety, trzy kuchnie, a pasażerowie nie będą mieli indywidualnej klimatyzacji. Aeroflot twierdzi, że oczekiwał wersji z ulepszoną kabiną dla pasażerów, trzema toaletami i czterema kuchniami, a także osobną klasą biznes z 12 fotelami.Producent samolotu w specjalnym oświadczeniu wyjaśnia, że to Aeroflot zbyt późno przesłał swoje zapotrzebowanie dotyczące wyposażenia kabiny. Aeroflot jednak ripostuje, że od początku zamawiał samoloty o najwyższym standardzie. Ping pong pomiędzy firmami trwa w najlepsze i winnego pewnie szybko nie poznamy.

Pierwszy samolot Suchoj Superjet, 12 kwietnia został przekazany dla linii Armavia, a następnie 21 kwietnia maszyna nazwana "Jurij Gagarin", wykonała swój pierwszy lot komercyjny z Erewania do Moskwy.

Suchoj Superjet 100 to regionalny odrzutowiec mający zasięg 4400 km oraz mogący pomieścić 98 pasażerów. Pierwszy lot maszyny miał miejsce w maju 2008 roku.

Piotr Bożyk
Fot. Sukhoigość_63396 - Profil
gość_63396
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie