×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


ANA: Pierwsze załogi B787 wyszkolone
Boeing i All Nippon Airways poinformowali o ukończeniu szkolenia w Seattle przez pierwszą turę pilotów.

Dziesięciu pilotów przewoźnika przeszło szkolenie pilotażowe przeprowadzane na samolocie B787 o oznaczeniu ZA001, czyli pierwszym zbudowanym Dreamlinerze. Nowo wyszkoleni piloci zasiądą za sterami pierwszych rejsów przewoźnika na B787, a także będą prowadzić szkolenia na symulatorze w Japonii.- Boeing i ANA bardzo blisko ze sobą współpracują - powiedziała Sherry Carbary, wiceprezes Boeing Flight Services. - Spędziliśmy wiele godzin na przygotowaniach i szkoleniach, aby dotrzeć do tego punktu. Zakończenie pierwszej serii szkoleń jest świadectwem zgranego zespołu i poświęcenia naszego partnera jakim jest ANA - dodała.

25 maja samolot o oznaczeniu ZA001 został przygotowany do przeprowadzenia kilkunastu lotów szkoleniowych. W kokpicie znajdował się pilot instruktor z Boeinga oraz pilot linii ANA. Każdy z
pilotów przewoźnika miał za zadanie wykonanie samodzielnego podejścia do lądowania na lotnisku Grant County International Airport w stanie Waszyngton.Aktywny system szkolenia w locie zawierał; jedno lądowanie według przyrządów (ILS) tzw. podejście precyzyjne, a także dwa podejścia z widocznością (visual approach), w tym jedno w procedurze touch-and-go (podejście, lądowanie i natychmiastowy start, wykonywany głównie w celu ćwiczeń) oraz drugie pełne zakończone lądowaniem.

- Każdy nowy etap jest coraz bardziej ekscytujący ponieważ zbliżamy się do pierwszej dostawy - powiedział Mike Fleming, wiceprezes Boeinga ds. B787. - Nie mógłbym być bardziej szczęśliwszy. Szkolenie przeszło bardzo sprawnie co pokazuje jak nasz zespół Boeinga perfekcyjnie współpracuję z ANA w celu zapewnienia sprawnego wprowadzenia do użytku B787 - dodał.

Piotr Bożyk
Fot. Boeing Mediagość_80d62 - Profil
gość_80d62
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie