×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Lotnisko w Modlinie rośnie w oczachPo latach opóźnień nikt nie przypuszczał, że tak szybko powstanie drugie lotnisko dla Warszawy. Jednak obecny etap prac pokazuje, że port w Modlinie może zostać oddany... przed czasem. Okazuje się, że to nie jest typowy, polski żart, a informacja potwierdzona postępem prac na budowie.

Zapraszamy na krótką fotorelację z placu budowy.Terminal buduje konsorcjum Mostostalu Warszawa i hiszpańskiej Acciony. Obecnie trwają przygotowania do zadaszenia terminalu. Operacja rozpocznie się już w połowie czerwca. 2,5 km droga startowa jest remontowana przez firmę Erbud i ma być gotowa najpóźniej w październiku.

- Pamiętajmy, że budynek trzeba jeszcze wyposażyć – studzi emocje Edyta Mikołajczyk, rzecznik prasowy Mazowieckiego Portu Lotniczego Warszawa-Modlin. - Przypominam również o problemach w stolicy, gdy po wybudowaniu nowego terminalu, okazało się, że instalacje przeciwpożarowe nie spełniają wymagań. Poprawki opóźniły oddanie terminalu o kilka miesięcy. Na pewno wystartujemy na Euro 2012 – dodaje.A mury pną się do góry, terminal rośnie w oczach.

Prace budowlane na drogach kołowania......również są na zaawansowanym etapie.Zgodnie z zapowiedziami remont 2,5 km drogi startowej ma się zakończyć do końca października tego roku.Jednak czy lotnisko okaże się w 100 % trafioną inwestycją przekonamy się kiedy pojawią się na nim pierwsi przewoźnicy.

Piotr Bożyk
Fot. Lotnisko Warszawa-Modlin
(stan na dzień 3 czerwca 2011)gość_efd74 - Profil
gość_efd74
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie