×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Airbus: Nie będzie A320 cargoAirbus rozwiązał spółkę Airbus Freighter Conversion i tym samym zawiesił plany budowy modeli A320 i A321 w wersji towarowej. Oficjalnym powodem jest duże zainteresowanie pasażerskimi wersjami, na których chce się skupić europejski koncern.

Airbus Freighter Coversion, spółka joint-venture pomiędzy koncernem EADS i dwoma rosyjskimi firmami, powstała w 2007 roku. Miała zajmować się przerabianiem pasażerskich Airbusów A320 i A321 na modele cargo. Rok później AerCap Holdings złożył zamówienie na 30 samolotów. Certyfikacja miała odbyć się w 2011 roku.

Jeszcze w 2008 roku Lars Becker, szef Airbus Freighter Conversion, wyrażał przekonanie, że do 2026 roku jego firma przerobi ponad 400 pasażerskich Airbusów na wersję cargo.

Wolfgang Schmid z EADS-EFW powiedział serwisowi "Air Cargo World", że program konwersji A320 okazał się zbyt drogi i miał zbyt mały potencjał finansowy. Jego firma skoncentruje się teraz na przerabianiu większych A330 na wersję cargo.

Spółka West Atlantic, która zamówiła 3 samoloty i chciała je leasingować przewoźnikom, wyraziła swoje rozczarowanie.

- Z uwagi na rosnące koszty paliwa, zdecydowaliśmy się wybrać A320 w wersji cargo, a nie jeden z istniejących modeli konkurencji. Najniższy koszt jednostkowy jest ważny i będziemy teraz aktywnie współpracować z naszymi klientami, aby znaleźć inne samoloty. A320 cargo zapełniał niszę rynkową - powiedział Russel Ladkin, dyrektor sprzedaży West Atlantic, cytowany przez "Air Cargo World".

Dominik Sipińskigość_e351f - Profil
gość_e351f
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie