×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Wizz: Kolejna podwyżka, 27 zł za kartęTanie linie lotnicze Wizz Air podniosły opłatę manipulacyjną za rezerwację. Wynosi ona teraz 27 PLN za lot za pasażera zarówno przy płatności kartami Visa i MasterCard oraz przy płatności za pomocą przelewu. 

To już kolejna podwyżka, którą funduje swoim pasażerom węgierski przewoźnik. Pod koniec kwietnia Wizz Air podniósł opłatę za przelew z 11 PLN na 23 PLN.
Zapytaliśmy o przyczyny podwyżki. - To decyzja biznesowa, która jest zgodna z normami branżowymi - tłumaczy wymijająco Balazs Varro, PR manager Wizz Air. - Karty kredytowe WIZZ oraz usługa Konto WIZZ nadal pozwalają pasażerom zarezerwować bilet bez dodatkowej opłaty.

Niestety karta kredytowa Wizz w Polsce jest niedostępna o czym przedstawiciele przewoźnika zwykli chyba nie pamiętać.

Balazs zapytany o dostępność karty kredytowej Wizz w Polsce odpowiada: - Dokładna data wprowadzenia tej usługi na polskim rynku nie jest znana. Wizz Air monitoruje rynek, aby wprowadzić usługę we właściwym momencie.

Wzrost opłat jest spowodowany zapewne wzrostem cen paliwa, a przewoźnik szuka dodatkowych źródeł zrekompensowania sobie strat. Ostatnio opisywaliśmy temat opłaty za płatność kartą w raporcie "Kuriozalna płatność za płatność". Według raportu z tytułu pseudo "obsługi kartowej" w 2010 roku przewoźnik zarobił minimum 150 mln złotych.Wizz Air awansował na niechlubną, pierwszą pozycję wśród linii pobierającej najwyższą opłatę za płatność kartą, prześcigając irlandzkiego lidera, który kasuje po 25 zł za pasażera za lot.

Wizz Air'owi "gratulujemy" pierwszego miejsca!

Anna Żuchlińska
Fot. Piotr Bożyk


gość_ebe5b - Profil
gość_ebe5b
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie