×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Finnair: 36% więcej pasażerów z PolskiO 36% wzrósł ruch pasażerski w okresie od stycznia do kwietnia 2011 roku w ramach lotów z Polski z liniami Finnair. Szczególnie silny wzrost odnotowano w przypadku lotów Finnair do Azji – ich popularność wzrosła o prawie 45%. Jednocześnie liczba pasażerów podróżujących klasą biznesową zwiększyła się o ponad 117%. Przychody Finnair ze sprzedaży w Polsce były większe o 50% w porównaniu z okresem styczeń-kwiecień 2010 roku.

- Finnair wzmacnia swoją pozycję na rynku i staje się preferowanym przewoźnikiem w podróżach do Azji – mówi Juhani Nuoramo, dyrektor ds. Sprzedaży Finnair dla Polski i Europy Środkowo-Wschodniej. - Podczas gdy całkowity ruch na trasach z Polski do Azji wzrósł w tym okresie o 45%, w przypadku pasażerów klasy biznesowej ruch na tych samych trasach wzrósł aż o 156% – dodaje Nuoramo.

W szczególności wzrosła popularność Bangkoku, Seulu, Hongkongu i Szanghaju.

- Oferowane przez nas dwa razy dziennie w sezonie zimowym loty z Helsinek do Bangkoku zostały dobrze przyjęte przez polskich podróżnych i ruch na naszej trasie do Bangkoku poprawił swoje i tak dobre wyniki o 276% – mówi Nuoramo. - Ruch w ramach naszych lotów do Seulu zwiększył się o 191%, zaś do Hongkongu i Szanghaju odpowiednio o 80% i 55%.

28 marca linie Finnair rozpoczęły codzienne loty z Gdańska do Helsinek we współpracy z liniami Finncomm Airlines, dzięki czemu azjatyckie miasta z oferty Finnair stały się łatwiej dostępne z północy Polski. 

- Sprzedaż biletów na trasie Gdańsk-Helsinki od razu osiągnęła dobry poziom, a co ciekawe, niemal 70% pasażerów Finnair lecących z Gdańska kontynuowało swoją podróż liniami Finnair z Helsinek do jednego z azjatyckich miast - dodaje Nuoramo.

Nuoramo spodziewa się, że ruch na trasach azjatyckich będzie nadal rósł dzięki nowemu codziennemu połączeniu do Singapuru, które zostało uruchomione 30 maja. 

- Nie tylko oferujemy szybkie połączenie z Singapurem, ale dzięki naszej rozległej sieci partnerów polscy pasażerowie mogą również w wygodny sposób podróżować z Singapuru na przykład do Australii, Malezji czy Indonezji, które stanowią doskonałe miejsce na wypoczynek - mówi Nuoramo.

Linie Finnair obecnie oferują loty do Helsinek trzy razy dziennie z Warszawy, codzienne loty z Gdańska oraz dwa razy w tygodniu z Krakowa w okresie pomiędzy końcem marca a październikiem.

Anna Żuchlińska
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
gość_dad14 - Profil
gość_dad14
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie