×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


50. Airbus z linii montażowej w Chinach
W niespełna dwa lata po dostarczeniu pierwszego samolotu z rodziny A320 zmontowanego na linii montażu końcowego w Tianjin w  Chinach, Airbus świętuje dzisiaj oddanie do użytku 50. maszyny zmontowanej w chińskich zakładach. 50. Airbus z rodziny A320 zostaje przekazany prywatnej linii Juneyao Airlines z siedzibą w Szanghaju.

Obecnie linie te eksploatują dwa Airbusy A319 i 17 maszyn A320.Linia montażu końcowego w Tianjin jest spółką joint venture Airbusa i chińskiego konsorcjum obejmującego Wolną Strefę Handlu Tianjin i firmę AVIC, China Aviation Industry Corporation. Od pierwszej dostawy pierwszego zmontowanego w Chinach Airbusa A320 liniom Sichuan Airlines w 2009 r. dziewięć  linii lotniczych w Chinach odebrało w sumie 50 maszyn producenta zmontowanych w tym kraju.Rodzina samolotów A320, uznawana za sztandarową rodzinę maszyn wąskokadłubowych, obejmuje wersje A318, A319, A320 i A321. Samoloty Airbusa cechuje podobieństwo kokpitów i operacyjne. Dotychczas sprzedano ponad 7000, a dostarczono ponad 4600 egzemplarzy z rodziny A320 ponad 330 klientom na całym świecie.


Piotr Bożyk
Fot. Airbusgość_9b3c2 - Profil
gość_9b3c2
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie