×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Gdańsk: 12% wzrost w majuW maju w porcie lotniczym Gdańsk Rębiechowo odprawionych zostało 220 288 pasażerów. To o 12% więcej niż w maju 2010 roku. Od początku 2011 roku w Gdańsku obsłużono łącznie 886,3 tys. pasażerów, co stanowi wzrost na poziomie 13% w stosunku do analogicznego okresu ubiegłego roku.

- Po pięciu miesiącach tego roku możemy pochwalić się  jednym z najwyższych w kraju  współczynników wzrostu ilości obsłużonych pasażerów. Bardzo dobre wyniki przewozowe zawdzięczamy przede wszystkim wzrostowi pasażerów odprawionych w ruchu regularnym, a więc nowemu bogatszemu letniemu rozkładowi lotów - powiedział Adam Skonieczny, kierownik Działu Marketingu i Analiz Ekonomicznych.

Doskonałe wyniki ruchu pasażerskiego w Porcie Lotniczym Gdańsk są konsekwencją wprowadzenia letniego rozkładu lotów, w którym znalazły się m.in. takie nowości jak: Helsinki (Finnair wraz z Finncomm), Stavanger, Goteborg, Arhus (Wizz Air) i Ryga (Air Baltic) oraz wznowieniu letnich połączeń do Barcelony (Wizz Air), Alicante (Ryanair) i zwiększeniu częstotliwości lotów do Monachium (Lufthansa). Siatka połączeń naszego lotniska powiększa się także o loty krajowe do Krakowa i Wrocławia, których uruchomienie ogłosiła linia lotnicza euroLOT.

Obecnie z 41 połączeniami lotniczymi, Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy może pochwalić się jedną z najbardziej rozbudowanych w Polsce siatką regularnych połączeń bezpośrednich.

Anna Żuchlińskagość_dad14 - Profil
gość_dad14
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie