×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Jet Air zawiesił działalność
Linie lotnicze Jet Air zawiesiły swoją działalność. Ze zwięzłego komunikatu opublikowanego na stronie dowiadujemy się, że przewoźnik w dniu 30 maja 2011 roku zawiesił wykonywanie rozkładowych operacji lotniczych. 

Przewoźnik swoją działalność rozpoczął w 2001 roku. Swoją przygodę na polskim niebie Jet Air zaczął od realizacji rejsów dla PLL LOT. W 2007 roku, po rozwiązaniu współpracy między przewoźnikami, Jet Air sam próbował swoich sił na naszym rynku i obsługiwał połączenia m.in. z Warszawy do Gdańska, Bydgoszczy czy Zielonej Góry. W siatce połączeń znalazły się również Turku, Wiedeń czy Drezno, jednak loty nie cieszyły się zbyt dużym powodzeniem. Największym sukcesem okazały się loty bezpośrednie między regionalnymi portami lotniczymi - w zeszłym sezonie letnim Jet Air obsługiwał połączenia m.in. z Gdańska do Krakowa, Wrocławia oraz Rzeszowa.


W tym roku przewoźnik miał w planie obsługiwać połączenie z Gdańska do Krakowa, jednak koniec końców loty nie wystartowały. Jet Air latał za to na trasie z Gdańska do Hamburga, jak widać z miernym skutkiem.

Przewoźnik działał również na rynku niemieckim - realizował rejsy dla OLT z Bremy do Norymbergii oraz Brukseli. Na stronie przewoźnika również pojawiła się informacja, że Jet Air ze skutkiem natychmiastowym nie będzie obsługiwał już tych połączeń.

Anna Żuchlińskagość_9d341 - Profil
gość_9d341
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie