×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Łódzkie lotnisko dla Chińczyków?
Chińscy inwestorzy mogą przejąć udziały w lotnisku im. Władysława Reymonta, informuje łódzka "Gazeta Wyborcza". W zamian mieliby sfinansować rozbudowę infrastruktury, zwłaszcza wydłużenia pasa startowego i nowe drogi kołowania.

Według informacji podanych w artykule, Marek Cieślak, wiceprezydent Łodzi, i Tomasz Sadzyński, prezes Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, polecieli do Chin na kilkudniową wizytę. Głównym jej tematem miało być właśnie znalezienie inwestora dla lotniska. Wiceprezydent przyznaje, że chiński inwestor wniósłby nie tylko kapitał, ale także wiedzę i kontakty. Cieślak dodaje, że po inwestycjach w terminal, należy się skoncentrować na warunkach technicznych lotniskach. Dlatego miasto chciałoby, aby inwestor wybudował także bocznicę kolejową do lotniska.

W zamian za inwestycje, miasto może odstąpić udziały w lotnisku. Obecnie posiada 94 procent.

Razem z Cieślakiem i Sadzyńskim do Chin polecieli także przedstawiciele firmy transportowej Hatrans, która zajmuje się spedycją z łódzkiego lotniska.

Konkretów i oficjalnych komentarzy brakuje, ale wiceprezydent Cieślak mówi o zainteresowaniu "jednego z największych przedsiębiorstw transportowych i logistycznych w Chinach".

Do tej pory w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej działa jedna chińska firma - Yungcheng. Decyzja o wejściu do Polski zajęła jej dwa lata. Dlatego szybkich rezultatów wizyty w Chinach nie ma się co spodziewać. Może to dobrze, bo problemy z budowaną przez Chińczyków autostradą A-2 pokazują ryzyko związane z inwestorami z tego kraju.

Dominik Sipińskigość_ea08e - Profil
gość_ea08e
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie