×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Co się stało na pokładzie Airbusa A330?Linie Air France wstępnie określiły powody awarii technicznej na pokładzie Airbusa A330, który rozbił się na południowym Atlantyku dwa lata temu. Wstępna analiza powstała po tym jak francuscy śledczy przedstawili szczegóły ostatnich minut lotu AF447.

Pytanie "Co się stało na pokładzie Airbusa A330?" postawione w temacie pozostanie jeszcze przez pewien czas bez odpowiedzi. Francuski Urząd Bezpieczeństwa Lotnictwa Cywilnego (BEA) przekazał wstępne ustalenia po odczytaniu czarnych skrzynek samolotu Airbus A330. Okazuje się, że załoga walczyła kilka minut z maszyną, a sam upadek do morza trwał około 4 minut.Około 2,5 godziny po starcie jeden z pilotów ostrzega załogę, że maszyna znajdzie się w strefie silnych turbulencji. Osiem minut później kończy się zapis czarnych skrzynek. BEA podała, że urządzenia kontrolujące prędkość zaczęły pokazywać pilotom sprzeczne informacje. Według jednego z nich samolot gwałtownie zwalniał. Po tym zdarzeniu włączył się alarm, który doprowadził do wyłączenia autopilota. Ostatnie zarejestrowane dane wykazują, że samolot spadał z prędkością 10 000 stóp/minutę (3 300 metrów na minutę) z zadartym do góry dziobem.

Wstępne informacje wskazują, że samolot podczas wznoszenia na wyższy pułap uległ przeciągnięciu, z którego załodze nie udało się już wyprowadzić maszyny. W momencie uderzenia o powierzchnie wody jego prędkość wynosiła 107 węzłów (198 km/h).

- Według początkowych danych problemem najprawdopodobniej był złe wskazania prędkości (prawdopodobnie spowodowane oblodzeniem rurek Pitota), które doprowadziły do ​​odłączenia autopilota oraz związanych z nim systemów ochrony pilotażu, przez co samolot uległ przeciągnięciu na dużej wysokości - oświadczyło Air France w komunikacie prasowym.

Przyczyny katastrofy samolotu Air France będą znane najprawdopodobniej do końca czerwca po zbadaniu kompletu czarnych skrzynek.

Piotr Bożykgość_3041b - Profil
gość_3041b
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie