×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Zakłócenia w ruchu [live]Wybuch wulkanu Grimsvotn na Islandii spowodował zakłócenia w ruchu lotniczym nad Europą. Chmura pyłu wulkanicznego znajduje się obecnie nad północną częścią Wielkiej Brytanii, wieczorem ma dotrzeć nad obszar Szwecji, Danii oraz Norwegii. Będziemy informować na bieżąco o sytuacji na europejskim niebie oraz o odwołanych lotach.

26.05.2011 godz. 7:00

Chmura pyłu wulkanicznego nie zagraża polskim lotniskom. Loty odbywają się normalnie.

25.05.2011 godz 18.30

Jutro tylko część Norwegii i Szwecji znajdować się będzie w strefie pyłu. Ruch nad resztą Europy powinien odbywać się bez zakłóceń.

25.05.2011 godz 14.30

Zakaz lotów na lotniskach w Berlinie został zniesiony i operacje odbywają się już normalnie.

25.05.2011 godz. 13:00

Odwołany został dzisiejszy lot Wizz Air z Gdańska do Hamburga Lubeki oraz rejs Lufthansy z Gdańska do Dusseldorfu.

25.05.2011 godz. 12:10

Europejska agencja nadzorująca transport lotniczy Eurocontrol poinformowała w środę, że ruch powietrzny, zakłócony od kilku dni z powodu chmur pyłu z wulkanu Grimsvotn, może wrócić do normy w czwartek. Jak podał Eurocontrol, wydaje się, iż chmury pyłu z islandzkiego wulkanu ulegają szybkiemu rozproszeniu w związku ze zmniejszoną aktywnością wulkanu.

Islandzkie służby meteorologiczne podały dziś, że wulkan zakończył erupcję około godziny 4 nad ranem czasu polskiego.

25.05.2011 godz. 11:30

Lotnisko Berlin Tegel zostanie prawdopodobnie ponownie otwarte o godzinie 14:00. Pozostałe niemieckie lotniska zostaną otwarte prawdopodobnie o 13:00.

25.05.2011 godz. 8:00

Chmura pyłu, znajdująca się obecnie nad północno-zachodnią Polską, zawiera śladowe ilości pyłu. Polska Agencja Żeglugi Powietrznej nie przewiduje dziś ograniczeń w ruchu lotniczym.

W Niemczech zamknięte pozostają lotniska w Bremie, Hamburgu, Lubece, Magdeburgu oraz Berlinie.

25.05.2011 godz. 00:00

W dniu dzisiejszym lotniska w Bremie (od 5:00) i w Hamburgu (od 6:00) będą zamknięte. Prawdopodobnie lotniska w Berlinie i Hanowerze też do południa będą wyłączone z ruchu lotniczego.

24.05.2011 godz. 23:30

Chmura pyłów wulkanicznych dotrze jutro (25.05) rano do północno-zachodniej Polski. Jak podał rzecznik Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej, stężenie pyłu będzie na tyle niewielkie, że nie zakłóci ruchu lotniczego.

24.05.2011 godz. 21:30

Ruch lotniczy w Norwegii został tymczasowo wstrzymany, zamknięta była również przestrzeń nad Grenlandią oraz nad częścią Danii. Chmura pyłu przemieszcza się obecnie w stronę Szwecji oraz północnej części Niemiec. W nocy mogą zostać zamknięte lotniska w Bremie, Hamburgu, a nawet w Berlinie. 

Prognoza MetOffice nie jest zbyt optymistyczna - jutro chmura pyłu znajdzie się nad Polską, co może spowodować zakłócenia w lotach z polskich portów lotniczych.


24.05.2011 godz. 16:00

Odwołany został dzisiejszy rejs Wizz Air z Gdańska do Stavanger oraz wieczorny rejs Ryanair z Krakowa do Edynburga.

Tanie linie lotnicze easyJet odwołały swoje loty do godziny 19:00 lokalnego czasu z lotnisk: Glasgow, Edynburg, Aberdeen, Inverness oraz Newcastle. Również linie British Airways nie będą realizowały lotów do Glasgow, Edynburga i Newcastle.

Wieczorem chmura ma dotrzeć nad północny obszar Niemiec, jednak stężenie pyłu w powietrzu ma być na tyle niskie, że nie są spodziewane znaczne utrudnienia w ruchu. 

- Nie będzie masowego zamknięcia europejskiej przestrzeni powietrznej, podobnego do zeszłorocznego - stwierdził Siim Kallas, komisarz transportu Unii Europejskiej w wypowiedzi dla serwisu gazeta.pl. - Wulkan jest inny, popiół jest inny, inna jest pogoda, a zwłaszcza odpowiedź Europy. Mimo, że częściowo zależy to od pogody i kierunku, w jakim będzie przemieszczać się chmura, w tej chwili nie przewidujemy szeroko zakrojonego zamknięcia przestrzeni powietrznych i przedłużonych zakłóceń w ruchu lotniczym - dodał. 

24.05.2011 godz. 12:00

Zakłócenia w ruchu lotniczym najbardziej odczuwalne są obecnie w Szkocji. Lotniska w Aberdeen, Londonderry, Glasgow, Prestwick, Edynburgu, Newcastle, Durham Tees Valley oraz Cumbernauld są otwarte, jednak większość lotów została dziś rano odwołana. Loty z/do Szkocji odwołały m.in. linie British Airways, easyJet, Ryanair, KLM, Loganair. Eurocontrol, europejska agencja nadzorująca ruch lotniczy, poinformowała o skasowaniu ponad 250 rejsów, ich liczba może jeszcze wzrosnąć dziś do 500. Chmura pyłu przesuwa się w stronę Norwegii, zakłócona została praca lotnisk w Bergen oraz Karmoey. 

Z Polski odwołane zostały poranne rejsy Wizz Air z Gdańska oraz Warszawy do Glasgow Prestwick.

Anna Żuchlińskagość_2437e - Profil
gość_2437e
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie