×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Wulkan może zakłócić ruch lotniczyBrytyjski urząd lotnictwa cywilnego (CAA) ostrzega, że w wyniku erupcji wulkanu Grimsvotn na Islandii może zostać zakłócony ruch lotniczy z i do Wielkiej Brytanii i Irlandii.

Aktualne warunki pogodowe wskazują, że popioły wulkaniczne mogą dotrzeć do Szkocji 24 maja. W innych częściach Wielkiej Brytanii i Irlandii pojawią się jeszcze w tym tygodniu.

Ruchy popiołu wulkanicznego będą zależeć przede wszystkim od pogody oraz aktywności wulkanu Grimsvotn. Obecnie linie lotnicze są w lepszej sytuacji nauczone kryzysem z 2010 roku, który uziemił niemalże całą Europę.- Nie możemy wykluczyć zakłóceń w najbliższych dniach - powiedział Andrew Haines, dyrektor CAA. - Wiele nowych rozwiązań, które zostały wprowadzone od czasu zeszłorocznej chmury popiołu pokazuje, że lotnictwo jest lepiej przygotowane. Przyczyni się to do zmniejszenia zakłóceń w przypadku gdy popiół wulkaniczny znajdzie się nad przestrzenią powietrzną Wielkiej Brytanii - dodał.

Obszary o niskiej, średniej i wysokiej gęstości popiołu zostaną zidentyfikowane i wiele linii lotniczych Wielkiej Brytanii posiada przepisy bezpieczeństwa z wyszczególnieniem środków podejmowanych w celu zmniejszenia ryzyka lotów w pyle wulkanicznym.

Piotr Bożyk
Fot. NASAgość_efd74 - Profil
gość_efd74
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie