×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Dash 8-Q400 z klasą biznesBombardier poinformował, że latem dostarczy pierwszy samolot typu Dash 8-Q400 w konfiguracji dwuklasowej. Trafi on do przewoźnika, który jest już klientem kanadyjskiego producenta. Nie ujawniono jednak, która dokładnie będzie to linia.

Eric Martel, wiceprezydent Bombardiera ds. samolotów komercyjnych, powiedział, że w nowej wersji Q400 będzie 71 miejsc. 64 pasażerów będzie mogło podróżować w klasie ekonomicznej. Klasa biznes będzie składać się z 7 miejsc w konfiguracji trzech w rzędzie. Według Martela taki układ siedzeń będzie proponowany wszystkim przyszłym klientom Bombardiera. Producent będzie również przeprowadzał rekonfigurację samolotów, które już latają.

Martel dodał również, że Bombardier jest bardzo zadowolony z modelu CRJ1000, który od pięciu miesięcy lata w liniach Brit Air i Air Nostrum. Brit Air odnotowało spadek zużycia paliwa o 20% w porównaniu z Fokkerami 100, które były poprzednio używane na tych samych trasach.

- To o 4% więcej niż obiecywaliśmy. W przeliczeniu na samolot daje to ponad 220 tysięcy dolarów oszczędności rocznie - pochwalił się Martel.

Dominik Sipińskigość_63396 - Profil
gość_63396
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie