×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Nowe samoloty we flocie DHLDHL Express modernizuje europejską flotę lotniczą. Celem akcji jest wzrost wydajności i redukcja emisji CO2.  Firma zakupiła 13 samolotów pasażerskich Airbus A300-600, które firma EADS Elbe Flugzeugwerke w Dreźnie przekształci na samoloty cargo. Nowe maszyny mają być w pełni zintegrowane z europejską flotą DHL na początku 2013 r., zastępując starsze modele A300B4-200.

 - A300-600 jest bardzo atrakcyjnym samolotem średniej klasy i doskonale pasuje do naszej europejskiej sieci lotniczej. Wprowadzając tego typu model samolotu w ciągu najbliższych lat będziemy mogli zapewnić wysoką niezawodność i terminowość, przy jednoczesnej realizacji naszego celu zmniejszenia emisji dwutlenku węgla o 30% do roku 2020 - powiedział Bryan Jamison, dyrektor zarządzający Europe Network Operations DHL Express.

Model A300-600 w porównaniu do poprzednika oferuje o wieje więcej. Z ładownością 49 ton, może przewieźć pięć ton więcej niż A300B4-200. Jednocześnie jego zasięg jest większy o 900 km, a zużycie paliwa niższe o 20%. Ponadto samolot ma podobne rozmiary zewnętrzne i parametry, co oznacza, że DHL może zachować obecne procedury, bez konieczności organizowania dodatkowych szkoleń dla personelu naziemnego.Pierwszy samolotu przyleci do centrum przeładunkowego DHL w Lipsku w październiku. Cała flota 13 samolotów A300-600 będzie w pełni zintegrowana z europejską siecią lotniczą DHL do początku 2013 roku.

Obecnie DHL z flotą 92 samolotów, obsługuje 85 portów lotniczych. Na całym świecie firma łączy ponad 500 lotnisk, a globalną flotę DHL tworzy 250 dedykowanych maszyn.

DHL jest częścią Deutsche Post DHL. W 2010 Grupa osiągnęła przychód w wysokości ponad 51 mld euro.

Tomasz Wyszyński
Fot. DHLgość_5bab6 - Profil
gość_5bab6
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie