×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


easyJet: 200. Airbus odebranyWczoraj (26.05) linie easyJet, odebrały w Tuluzie swojego 200. Airbus. Samolotem numer 200 został Airbus A320, który otrzymał rejestrację G-EZUI. Na uroczystość była obecna m.in. Carolyn McCall, prezes easyJet, a także Jean-Paul Ebanga, prezes CFM International oraz Tom Enders, prezes Airbusa.- Naszą ambicją jest stać się jedną z najbardziej preferowanych linii lotniczych w Europie. W Wielkiej Brytanii jesteśmy linią, która może pochwalić się największą liczbą pasażerów niż inne linie razem wzięte. Naszym celem jest "pomarańczowa" Europa dlatego to specjalne malowanie wpisuje się w nasze ambicje - powiedziała Carolyn McCall, prezes linii easyJet.

Aby uczcić 200. Airbusa samolot otrzymał odwrócone barwy przewoźnika. Kadłub jest pomarańczowy natomiast napisy białe. Pierwszy rejs z pasażerami o numerze  EZY 200 odbył się na trasie Tuluza - Paryż. Następnie z Paryża maszyna odleciała do swojej nowej bazy w Londynie na lotnisku Gatwick.- Ogromny sukces osiągnięty przez easyJet pokazuje, że jest jednym z największych europejskich przewoźników oraz jednym z najlepszych klientów Airbusa. Gratulujemy i dziękujemy easyJet za lojalność i wsparcie. Liczymy na naszą dobrą współpracę w przyszłości - powiedział Tom Enders, prezes Airbusa.

easyJet posiada obecnie największą na świecie flotę A319. Na dzień dzisiejszy ma w służbie 166 maszyn tego typu. Przewoźnik jest również największym operatorem samolotów z rodziny A320 w Europie. Pierwszy Airbus trafił do linii we wrześniu 2003. Od tego czasu średnio co 14 dni pojawiał się we flocie nowy samolot marki Airbus.

Piotr Bożyk
Fot. Airbus Media


Reklama


Booking.com
gość_d0a4b - Profil
gość_d0a4b
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie