×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


easyJet: 200. Airbus odebranyWczoraj (26.05) linie easyJet, odebrały w Tuluzie swojego 200. Airbus. Samolotem numer 200 został Airbus A320, który otrzymał rejestrację G-EZUI. Na uroczystość była obecna m.in. Carolyn McCall, prezes easyJet, a także Jean-Paul Ebanga, prezes CFM International oraz Tom Enders, prezes Airbusa.- Naszą ambicją jest stać się jedną z najbardziej preferowanych linii lotniczych w Europie. W Wielkiej Brytanii jesteśmy linią, która może pochwalić się największą liczbą pasażerów niż inne linie razem wzięte. Naszym celem jest "pomarańczowa" Europa dlatego to specjalne malowanie wpisuje się w nasze ambicje - powiedziała Carolyn McCall, prezes linii easyJet.

Aby uczcić 200. Airbusa samolot otrzymał odwrócone barwy przewoźnika. Kadłub jest pomarańczowy natomiast napisy białe. Pierwszy rejs z pasażerami o numerze  EZY 200 odbył się na trasie Tuluza - Paryż. Następnie z Paryża maszyna odleciała do swojej nowej bazy w Londynie na lotnisku Gatwick.- Ogromny sukces osiągnięty przez easyJet pokazuje, że jest jednym z największych europejskich przewoźników oraz jednym z najlepszych klientów Airbusa. Gratulujemy i dziękujemy easyJet za lojalność i wsparcie. Liczymy na naszą dobrą współpracę w przyszłości - powiedział Tom Enders, prezes Airbusa.

easyJet posiada obecnie największą na świecie flotę A319. Na dzień dzisiejszy ma w służbie 166 maszyn tego typu. Przewoźnik jest również największym operatorem samolotów z rodziny A320 w Europie. Pierwszy Airbus trafił do linii we wrześniu 2003. Od tego czasu średnio co 14 dni pojawiał się we flocie nowy samolot marki Airbus.

Piotr Bożyk
Fot. Airbus Mediagość_d7b69 - Profil
gość_d7b69
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie