×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Rozbił się Boeing 707 cysternaWczoraj (18.05) tuż po starcie z bazy Point Mugu w Kalifornii rozbiła się latająca cysterna - Boeing 707. Trzech członków załogi zostało lekko rannych.

Samolot startował z lotniska Naval Air Station Point Mugu w południowej Kalifornii. Zaraz po oderwaniu się od pasa zaczął wydobywać się z niego dym, po czym upadł na ziemię i doszczętnie spłonął. Na pokładzie znajdowało się 68 ton paliwa dlatego jednostki straży pożarnej nie potrafiły ugasić wypełnionego paliwem samolotu, a jedynie izolowały ogień. Szczęśliwie udało się ewakuować trzech członków załogi samolotu. Odnieśli oni jedynie lekkie obrażenia.Samolot Boeing 707 spłonął kilkaset metrów od brzegu Pacyfiku. Nie wiadomo, czy paliwo wyciekło do wody. W akcji ratowniczej i gaszeniu pożaru brały udział śmigłowce. Z wstępnych przyczyn wypadku wynika, że najprawdopodobniej doszło do rozszczelnienia zbiornika paliwa.

Rozbity samolot to Boeing 707-300 należący do Omega Aerial Refueling Services, która świadczy usługi związane z tankowaniem w locie dla sił powietrznych USA. Według strony internetowej firmy, posiadała ona dwa Boeingi K-707. Jeden z nich to były samolot linii Pan Am o rejestracji N707AR. Druga maszyna o rejestracji N707MQ to dawny samolot Arabii Saudyjskiej. Do tej pory nie jest wiadomo, który samolot brał udział w incydencie.

Piotr Bożyk
Fot. KABC-TV Los Angelesgość_ecc41 - Profil
gość_ecc41
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie