×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


60 Airbusów z rodziny A320 miesięcznie?
Airbus w niedługim czasie może zostać zmuszony do kolejnego podniesienia  linii produkcji rodziny A320, aż do 60 samolotów miesięcznie w drugiej połowie dekady. Decyzja ta może stać się faktem jeśli wpłynie więcej poważnych zamówień jak to ostatnie od American Airlines.

Warto dodać, że Airbus przełamał monopol Boeinga w zamówieniach American Airlines. Przewoźnik zamówił 260 Airbusów z rodziny A320.- Obecnie analizujemy możliwości produkowania powyżej 42 maszyn miesięcznie, który to pułap osiągniemy w 2012 roku. Gdyby ktoś zaproponował rok lub dwa lata temu, że możemy poważnie zacząć myśleć o 50 maszynach miesięcznie, to powiedziałbym mu: "odejdź bo postradałeś wszystkie zmysły" - skomentował Tom Enders, prezes Airbusa.

- Myślę jednak, że każdy zdaje sobie sprawę, że obecnie istnieje ogromne zapotrzebowanie na oszczędne, wąskokadłubowe samoloty w drugiej połowie tej dekady jak i później. Oczywiście w dużej mierze nie chodzi o dodatkowe samoloty, ale wymianę obecnie latających flot przewoźników - dodał.

Boeing nie chce pozostawać w tyle. Ostatnie zamówienie American pobudziło producenta ze Seattle do większego zainteresowania się rynkiem samolotów wąskokadłubowych w tym zaproponowania wersji B737 z nowymi silnikami. 

Analitycy amerykańskiego rynku lotniczego przewidują lawinowe zamówienia Airbusów jak i Boeingów. W Stanach Zjednoczonych linie zakwalifikowały około 3500 samolotów do wymiany pomiędzy 2011 a 2030 rokiem.

Piotr Bożyk
Fot. Dominik Sipińskigość_16b9f - Profil
gość_16b9f
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie