×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Gdańsk: "Korki i chaos przed lotniskiem"Lotnisko im. Lecha Wałęsy w Gdańsku jest obecnie na etapie realizacji jednej z największych inwestycji - budowy drugiego terminalu pasażerskiego oraz  rozbudowy  oraz modernizacji dotychczasowej  infrastruktury lotniskowej.

To co  w przyszłości ma  posłużyć polepszeniu sytuacji podróżujących obecnie wiąże się jednak z niedogodnościami oraz utrudnieniem  dla pasażerów.

Poseł Jerzy Borowczak wysłał do prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza oraz prezesa lotniska im. Lecha Wałęsy, Tomasza Kloskowskiego ”listę skarg i zażaleń” dotyczących obecnej sytuacji jaka panuje na lotnisku.

- Niebywały chaos i samowolka panuje na parkingu przed terminalem lotniska. Kierowcy odbierający lub zawożący pasażerów na lotnisko skutecznie blokują dojazd do niego. Blokują również dojazd dla autobusów komunikacji miejskiej i taksówek - pisze poseł.

Borowczak skarży się również  na  brak zainteresowania ze strony służb mundurowych

- Nie zauważyłem, aby ktokolwiek – policja, czy straż miejska - próbował zaprowadzić porządek na parkingu. Dodatkowo, całe to zamieszanie powoduje, iż kierowcom puszczają nerwy i dochodzi pomiędzy nimi do awantur i przepychanek, których świadkami są pasażerowie.

Władze gdańskiego portu lotniczego  zapewniają, że robią wszystko co w ich mocy aby rozładować korki.  Jednak zmiany w organizacji ruchu zaplanowane są dopiero na jesień.

- Planujemy fundamentalne zmiany w całym układzie komunikacyjnym, do którego włączony zostanie terminal 1 i terminal 2. Pojawi się nowe oznakowanie, a autobusy pojadą osobnym pasem – skomentował Tomasz Kloskowski, prezes Portu Lotniczego im. Lecha Wałęsy.

Również przedstawiciel Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku, podkom. Magdalena Michalewska dodaje, że  policja cały czas patroluje oraz monitoruje teren przy lotnisku.

Justyna Żyła

Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
gość_69048 - Profil
gość_69048
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie