YES Airways wystartuje w piątek

Piotr Bożyk - Profil Piotr Bożyk
27 kwietnia 2011 14:18
15 komentarzy
Reklama

Nowe polskie czarterowe linie lotnicze Yes Airways (kod ICAO: YAP) rozpoczynają działalność operacyjną. Linie jako pierwszy polski przewoźnik wprowadzają do floty samoloty Airbus A320.

Lot inauguracyjny zaplanowano na 29 kwietnia 2011, kiedy Airbus A320 wykona swój pierwszy rejs na trasie Warszawa - Antalya w Turcji.

Flota przewoźnika w 2011 roku będzie się składać z dwóch Airbusów A320 o znakach rejestracyjnych SP-IAA i SP-IAB. Konfiguracja samolotów to 180 foteli po 6 w rzędzie oraz dwie toalety. Załogę statku stanowi 2 pilotów i 4 członków personelu pokładowego. Firma zatrudnia bardzo doświadczony personel, który cały czas będzie czuwał nad bezpieczeństwem wykonywanych lotów. Airbusy we flocie Yes Airways będą posiadały zwiększoną masę startową, co pozwoli w przyszłości wykonać dłuższe rejsy np. na Wyspy Kanaryjskie lub do Dubaju.Bazą nowego przewoźnika będzie lotnisko w Warszawie, ale operacje lotnicze w sezonie letnim 2011 będą wykonywane również z Katowic, Poznania, Wrocławia, Szczecina oraz Krakowa.

Linia ma podpisaną umowę z biurem podróży Itaka i będzie realizowała przeloty czarterowe z jej klientami do Turcji, Grecji, Tunezji i Egiptu. Do końca sezonu letniego Yes Airways przewiezie dla Itaki ok. 200 000 pasażerów.

- Planując rozpoczęcie działalności przewozowej bardzo precyzyjnie określiliśmy nasze potrzeby i oczekiwania, a po dogłębnej i szczegółowej analizie zdecydowaliśmy o wyborze samolotów Airbus. To wspaniałe samoloty. Szczególnie model A320, od lat dzierżący palmę pierwszeństwa w swojej klasie, jest idealnym rozwiązaniem dla nowego przewoźnika czarterowego, jakim jesteśmy - powiedział Jacek Łyczba, prezes zarządu linii Yes Airways. - Ogromne wsparcie i partnerskie podejście ludzi związanych z Airbusem utwierdziło nas w przekonaniu, że dokonaliśmy optymalnego wyboru. Równie ważne było nawiązanie współpracy z Biurem Podróży Itaka - liderem polskiego rynku turystycznego, które obdarzyło nas zaufaniem. Dzięki temu mamy nadzieję na szybki rozwój i kolejne Airbusy w naszej flocie - dodał Łyczba

- Jesteśmy dumni, że linie Yes Airways wybrały samoloty Airbusa planując swoją działalność przewozową i cieszymy się, że możemy powitać nowego przewoźnika czarterowego wśród naszych operatorów użytkujących rodzinę A320. Wprowadzając samoloty Airbusa do swojej floty jako pierwszy polski przewoźnik, Yes Airways w pełni skorzysta z prognozowanego wzrostu transportu lotniczego w Polsce - powiedział Kimon Sotiropoulos, wiceprezes Airbusa na Europę Centralną i Północną.

Fot. Keith Burton
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
piotrek737 2011-04-29 23:56   
piotrek737 - Profil piotrek737
Jest jest w POZ i pewnie za jakiś czas odleci o ile slota nie dostanie. AIP przyleciało i nie wiem czym taki kod mają bo wg. ICAO kod: TRA to Transavia ;)
kudak 2011-04-29 23:25   
kudak - Profil kudak
YAP jest już chyba w POZ. Na tablicy opóźniony jest o 30 min. Na POZ schodzi tez AIP na kodzie TRA (czyj to kod?). Już myślałem że leci zastąpić YESa.
piotrek737 2011-04-29 22:57   
piotrek737 - Profil piotrek737
Będzie obsuwa, ale zniża już do POZ :)
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama