×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Pierwszy rejs Suchoja Superjet 100W czwartek (21.04), dwa dni po dostawie, pierwszy Suchoj Superjet 100 linii Armavia wykonał swój inauguracyjny rejs na trasie z Erewania do Moskwy. Na pokładzie lotu U8 508 znajdowało 90 pasażerów.

O 4:45, po trwającym 2 godziny 55 minut locie, Superjet 100 wylądował na moskiewskim lotnisku Szeremietiewo. Maszyna Suchoj zastąpi na tej trasie Airbusa A319.Lotnisko Szeremietiewo 12 kwietnia otrzymało, od rosyjskiego regulatora lotniczego Rosaviatsia, certyfikat na obsługę samolotów Suchoj Superjet 100.

Armavia planuje obsługiwać Superjetem rejsy z Erewania do dwóch ukraińskich miast, Odessy i Symferopolu. Przewoźnik chce otworzyć również połączenia do Tel Awiwu, Aleppo w Syrii, a także stolicy Iranu, Teheranu. Jednak rozbudowa siatki połączeń na Bliski Wschód będzie możliwa dopiero po otrzymaniu w czerwcu drugiej maszyny Suchoj Superjet 100.Suchoj dostarczy w tym roku 14 Superjetów, z czego 13 maszyn trafi do Aeroflotu, a jedna do Yakutia Airlines.

Piotr Bożyk
Fot. Lotnisko Szeremietiewogość_63396 - Profil
gość_63396
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie