×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Ławica: Pozwolenie na rozbudowęW poniedziałek (18.04) wojewoda wielkopolski wydał pozwolenie na rozbudowę terminala pasażerskiego poznańskiego lotniska.
 
Terminal zostanie  rozbudowany w kierunku zachodnim. Prace budowlane rozpoczną się już w bieżącym tygodniu, a ich całkowite zakończenie zaplanowano na II kwartał 2013 roku. Inwestycja zostanie zrealizowana w systemie "pod klucz" w trzech etapach.
  • I etap: budowa nowej części terminala o powierzchni całkowitej ponad 17 800 m². Na dwóch kondygnacjach nadziemnych i jednej podziemnej znajdą się: hala check-in, hala przylotów, sortownia bagażu i biurowiec. I etap rozbudowy, obejmujący także budowę drogi wewnętrznej wraz z przebudową parkingu, zostanie zakończony wiosną 2012 roku.
  • II etap: wykonanie prac wykończeniowych powierzchni biurowej w nowej części terminala.
  • III etap: przebudowa obecnej części terminala oraz budowa nowej centralnej strefy kontroli bezpieczeństwa. W efekcie prac ostatniego etapu, istniejący budynek zostanie przekształcony w terminal odlotowy wraz z częścią komercyjną.
Ruch pasażerski w trakcie turnieju EURO 2012 będzie obsługiwany w strefie przylotów w nowo-wybudowanej części terminala oraz w obecnie funkcjonującej strefie odlotów.

Pozostałe inwestycje tj. budowa równoległej do pasa startowego drogi kołowania oraz rozbudowa płyty postojowej samolotów to kolejne zadania do zrealizowania przed EURO 2012. Prace budowlane rozpoczną się w czerwcu.

Wartość kontraktu zawartego z Hochtief wynosi 96mln zł netto.

Tomasz Wyszyńskigość_45436 - Profil
gość_45436
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie