×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Embraer pożegnany... a wciąż lata!W piątek (15.04) Polskie Linie Lotnicze LOT oficjalnie pożegnały Embraera ERJ-145. Nie byłoby nic w tym dziwnego, gdyby nie to, że samolot o rejestracji SP-LGH... wciąż wykonuje rejsy w barwach narodowego przewoźnika.

Do naszej redakcji, poprzez platformę Daj znać zgłosiło się kilka osób, które zauważyły rejsy lotowskiej maszyny, która kilka dni temu opuściła flotę.Na stronie data.flight24.com wpisując rejestrację samolotu (SP-LGH), widzimy całą lista ostatnio wykonanych rejsów tej maszyny. Po powrocie z Rygi w piątek samolot nie lata do wtorku, jednak wieczorem tego dnia wykonuje rejs do Berlina (TXL) a po powrocie leci na nocowanie do Katowic. Następnego dnia maszyna wraca do Warszawy i w południe wykonuje rejs do Wilna, aby wieczorem wykonać trasę krajową do Szczecina i wrócić do Warszawy...

Nie trzeba być ekspertem, aby zauważyć problemy LOTu ze swoją flotą. Na wielu rozkładowych rejsach narodowego przewoźnika latają maszyny należące do LOT Charters. Co będzie jak na dobre rozkręci się sezon turystyczny? W najlepszym wypadku wielogodzinne opóźnienia, a w najgorszym odwołania rejsów z powodów... operacyjnych.

EuroLOT oprócz pozyskanych dwóch samolotów ATR-42 usilnie stara się pozyskać kolejne maszyny tego typu. Na przełomie czerwca i lipca przyleci kolejny Embraer 195 (SP-LNB). Jednak to jest wciąż kropla w morzu potrzeb...

Piotr Bożyk
Fot. Piotr Bożyk


Reklama


Booking.com
gość_ebb7f - Profil
gość_ebb7f
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie