×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Ryanair: Nowa witryna pod lupąTanie linie lotnicze Ryanair odświeżyły swoją stronę internetową. Przyjrzyjmy się bliżej i oceńmy, jak funkcjonuje nowa witryna.

Pierwsze, co rzuca się w oczy po wejściu na stronę główną irlandzkiego przewoźnika to informacja o obecnej promocji. Tuż obok niej znajduje się nowa wyszukiwarka lotów, hoteli oraz wypożyczalni samochodów. Ryanair postanowił przy tym zadbać o nasz wzrok - czcionka użyta na stronie jest większa niż poprzednio, dzięki temu strona jest bardziej czytelna. 


Przypadła nam do gustu nowa wyszukiwarka lotów - możemy teraz ręcznie wpisywać nazwę lotniska lub wybrać je z rozwijanego menu, w którym mamy podgląd wszystkich portów lotniczych, do których lata Ryanair. 


Kolejny plus za kalendarz - klikając na wybór daty mamy podgląd na dwa miesiące. 


Druga zauważalna nowość to zmiany w kolorystyce. Zrezygnowano z koloru granatowego, a na stronie dominuje teraz dość intensywny żółty. Nagłówek witryny ma żółte tło oraz niebieskie litery. Logo jednak ma pewną wadę, gdyż nie odsyła do strony głównej - przeglądając podstrony, gdy klikniemy na logo pozostaniemy na tej samej stronie. Tuż obok znajdziemy dane kontaktowe, informacje o lotach i opłatach, a także warunki przewozu.

Pod nagłówkiem znajdziemy nowe, rozwijane menu - mamy tu oferty m.in. wynajmu aut, hotele, ubezpieczenie oraz informacje o połączeniach lotniczych, gdzie znajduje się mapa.

Mamy teraz bardziej przejrzysty dostęp do różnych opcji związanych z zarządzaniem naszą rezerwacją - liczne odnośniki ułatwiają zakup dodatkowego bagażu, zmianę rezerwacji czy dodanie sprzętu sportowego.

Po prawej stronie znajdziemy przycisk, który przenosi nas na stronę odprawy on-line.  Pod przyciskiem znajdziemy ponownie oferty hoteli, wynajmu aut, możliwość zakupienia biletów na pociąg i bonów upominkowych.

Pod wspomnianą już wcześniej wyszukiwarką lotów znajdziemy pasek z najważniejszym aktualnymi informacjami dotyczącami lotów (np. odwołane loty z powodu trudnych warunków atmosferycznych lub z powodu strajku), a także odnośnik do pozostałych wiadomości. Szkoda tylko, że w polskiej wersji strony aktualne informacje są... mało aktualne.

Mamy też podgląd na najniższe ceny lotów z poszczególnych lotnisk w danym kraju. Choć to nie nowość, to teraz widoczne są dwa porty lotnicze, które możemy zmieniać za pomocą rozwijanego menu. Niestety, choć Ryanair oferuje loty do dziewięciu polskich lotnisk, to tylko sześć z nich jest dostępnych w menu Tanie loty.


Poniżej znajdziemy także pomysły na udane wakacje i tanie podróże, gdzie przeczytać możemy o różnych atrakcjach oferowanych w miastach, do których lata Ryanair.

Nowa strona główna jest według nas bardziej przejrzysta i łatwiejsza w nawigacji oraz w wyszukiwaniu interesujących nas informacji. Nie jest tak przeładowaną treścią, jak poprzednio, przez co jest czytelniejsza. Bez zmian pozostały natomiast wszystkie podstrony - miejmy nadzieję, że w przyszłości i one zostaną odświeżone. Choć nowy design nie powala swoją urodą na kolana i dalej można uznać go za lekko kiczowaty, zmiany można ocenić na plus. 

Anna Żuchlińskagość_ecc41 - Profil
gość_ecc41
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie