×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Odlotowa klasa we WrocławiuWe Wrocławiu w Liceum Profilowanym nr 5 powstanie pierwsza w Polsce klasa ze specjalnością „Obsługa Pasażerskiego Ruchu Lotniczego”. Będzie się w niej uczyć przyszła kadra lotniska – najlepsi absolwenci bez trudu znajdą pracę, zarówno jako naziemna obsługa pasażera, jak i personel lotniczy. Partnerem projektu został Port Lotniczy Wrocław.

Powstanie profilowanej klasy to efekt porozumienia pomiędzy Zespołem Szkół Ekonomiczno- Administracyjnych a Portem Lotniczym Wrocław. 

- Program nauczania, poza przedmiotami ogólnymi, zostanie wzbogacony o konkretne zajęcia uczące najważniejszych zagadnień, takich jak obsługa klienta, obsługa pasażera na pokładzie samolotu, skuteczna komunikacja radiofoniczna czy tradycje i obyczaje wybranych krajów – mówi Krystyna Opalińska, wicedyrektor Zespołu Szkół Ekonomiczno-Administracyjnych.

Dodatkowo uczniowie na zajęciach z przysposobienia obronnego i wychowania fizycznego będą trenować techniki udzielania pierwszej pomocy. Poznają też najpopularniejsze systemy rezerwacji i płatności, wykorzystywane na lotniskach. Część lekcji poprowadzą specjaliści z portu lotniczego. Niektóre z nich w praktyce, na lotnisku.

- Ideą stworzenia takiej klasy było to, by najlepsi z jej absolwentów zasilili w przyszłości kadrę naszego lotniska - mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław. –  Program nauczania został tak skonstruowany, by przygotować zarówno do pracy w obsłudze naziemnej i handlingowej, jak i do zawodu stewarda i stewardessy.
Katalog przedmiotów rozszerza możliwości dalszego kształcenia lub podjęcia pracy absolwentom klasy profilowanej.

- Język angielski, hiszpański, systemy komputerowe używane na lotniskach, szeroko rozumiane zagadnienia turystyczne sprawią, że młodzież, która wyjdzie z naszej szkoły, bez trudu poradzi sobie również w innych zawodach związanych z obsługą ruchu turystycznego – zapewnia Krystyna Opalińska. 

Nauka w klasie profilowanej zacznie się od września. Kadra zespołu szkół spodziewa się dużego zainteresowania. 

– Rozmawiamy z młodzieżą i mówią, że profil klasy jest dla nich interesujący. Zwłaszcza uczniowie pierwszej licealnej żałują, że nie są młodsi i nie mogą wystartować na tę specjalizację – śmieje się wicedyrektorka. – Dobra wiadomość jest taka, że jeśli faktycznie chętnych będzie bardzo wielu, mamy zgodę na otworzenie równolegle dwóch klas. 

Szkoła podpisała również porozumienie z Dolnośląską Szkołą Wyższą, w której ruszył nowy kierunek – zarządzanie bezpieczeństwem lotnictwa cywilnego. Studiom również partneruje  Port Lotniczy Wrocław.

Anna Żuchlińska
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
gość_65ac2 - Profil
gość_65ac2
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie