×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Wizz Air redukuje bazę w Kluż NapocaTanie linie lotnicze Wizz Air ogłosiły zmniejszenie o 26% możliwości przewozowych z lotniska Kluż-Napoca w Rumunii. Jednocześnie przewoźnik zwiększy liczbę połączeń obsługiwanych z innego rumuńskiego lotniska Tirgu Mures.

Powodem tej decyzji jest niedawny spór węgierskiego przewoźnika z przedstawicielami lotniska Kluż, którzy chcieli negocjować istniejące umowy i ogłosili wprowadzenie nowych dodatkowych opłat lotniskowych. Wizz Air wyraźnie poinformował, że wprowadzenie nowych warunków spowoduje ograniczenie operacji linii z tego lotniska i przeniesienie połączeń do Tirgu Mures.

Wizz Air przebazuje jeden ze swoich samolotów Airbus A320 z lotniska w Kluż do Tirgu Mures, gdzie 5 maja zostanie uruchomiona piętnasta baza przewoźnika. Tym samym skasowane zostaną połączenia z Kluż do Düsseldorfu-Weeze, Rzymu Fiumicino i Dortmundu. Zmniejszona zostanie także częstotliwość lotów do Londynu Luton oraz Paryża Beauvais.

- Naszym celem jest oferowanie klientom biletów po możliwie najniższych cenach. Jeżeli lotnisko decyduje o podwyżce opłat, musimy na to zareagować, aby ceny biletów pozostały na właściwym poziomie – powiedział John Stephenson, wiceprezes Wizz Air. - Jest nam ciężko zrozumieć powody dla których lotnisko w Kluż zdecydowało się na podwyżki cen w ciągu trwania kryzysu ekonomicznego w Rumunii. Przez ten ruch straci ono ćwierć miliona pasażerów, a setki miejsc pracy w regionie będą zagrożone.

Anna Żuchlińska
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
gość_5bab6 - Profil
gość_5bab6
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie