Nieudane lądowanie w Krakowie

Piotr Bożyk - Profil Piotr Bożyk
13 kwietnia 2011 21:47
11 komentarzy
Reklama

W sobotę (9.04) samolot Airbus A319 linii Germanwings lecący z Bukaresztu do Berlina miał wylądować na krakowskim lotnisku ponieważ kapitan chciał wysadzić awanturującego się pasażera.

Tego dnia w Krakowie wiał silny, boczny i porywisty wiatr. Kiedy maszyna znalazła się tuż nad pasem "dostała" bardzo mocny boczny podmuch wiatru czego wynikiem było wykonanie tzw. procedury go-around czyli odejścia na drugi krąg.

Piloci poradzili sobie z tą sytuacją znakomicie, ale ostatecznie po nieudanej próbie, nie zdecydowali się na drugie podejście i postanowili odlecieć na lotnisko wiedeńskie lotnisko Schwechat.

Miejmy nadzieję, że delikwenta, który doprowadził do tej sytuacji, ostudziły te świetne manewry wykonane przez pilotów a także przemyślał swoje zachowanie jak i to, że naraził na niepotrzebny stres swoich współpasażerów a także całą załogę samolotu.

Materiał wideo na portalu Interia.pl

Piotr Bożyk
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
pengos 2011-04-15 00:45   
pengos - Profil pengos
A ja nadal się zastanawiam, co takiego sprawiło że aż koniecznie trzeba było ryzykownie lądować a potem lecieć w zupełnie innym kierunku - co łącznie trwało pewnie dłużej niż docelowy lot do Wiednia...
Nie da się delikwenta skuć i pokornego zawieźć na miejsce? Co by zrobił, łbem wybił okno? Wygryzł dziurę w kadłubie? I dlaczego miałby to zrobić przed lądowaniem w Berlinie, a przed lądowaniem w Krakowie czy Wiedniu - nie?
Sporo spraw w lotnictwie związanych z bezpieczeństwem jest tak przesadzonych że woła to o pomstę do nieba...
ftlmm 2011-04-14 18:23   
ftlmm - Profil ftlmm
Dzięki Klubowiczom wyjasniło się skąd ta maszyna na Balicach :) Tacy delikwenci powinni zapłacić kary, które zniechęcą ich do ponownych numerów!
Ileż to razy na Balicach przed lotem do Hameryki delikwent ledwo przez bramkę przechodził...
usuniety 2011-04-14 12:08   
usuniety - Profil usuniety
właściwie to tak, widocznie bardzo rozrabiał ten pasażer że za wszelką cenę musieli go wysadzić przed Berlinem
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama