×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Fotorelacja z przylotu Embraera 195Wczoraj (11.04) o godzinie 12:15 na lotnisku Chopina w Warszawie wylądował nowy nabytek LOTu, samolot Embraer 195.

Zanim jednak samolot wylądował wykonał low pass czyli niski przelot na pasem startowym.


Po wylądowaniu - w asyście samochodów Follow Me - Embraer dociera na Płytę Postojową nr 4 (Apron 4).Oczywiście nie mogło zabraknąć tradycyjnego salutu wodnego przygotowanego przez Lotniskową Straż Pożarną.

Salut wodny to za mało? Tuż po przylocie rozpadało się na dobre.

Samolot otrzymał rejestrację SP-LNA. Jako ciekawostkę warto dodać, że te takie same znaki rejestracyjne 55 lat temu otrzymał Ił-14 naszego narodowego przewoźnika.Embraer 195 jest samolotem średniego zasięgu (2600 km) o maksymalnej prędkości przelotowej 890 km/h,  długości 38,65 m oraz rozpiętości skrzydeł 28,72 m. Na jego pokładzie znajduje się 112 foteli pasażerskich.

Kiedy samolot został ustawiony pod hangarem LOT AMS, kapitana - instruktora Jarosława Jackiewicza po przylocie powitali przedstawiciele PLL LOT: Wiesława Musiał, wiceprezes zarządu, Zbigniew Mazur, wiceprezes zarządu ds. finansowo-ekonomicznych oraz Mirosław Zalewski, dyr. pionu lotniczego


Następnie głos zabrał Leszek Chorzewski, rzecznik PLL LOT ...... a także Zbigniew Mazur.


Po zakończeniu oficjalnych przemówień nastąpiło przecięcie wstęgi pod samolotem przez Wiesławę Musiał, Zbigniewa Mazura a także kapitana Słowomira Majchera.

Po tej ostatniej oficjalnej części, zostaliśmy zaproszeni na pokład samolotu. We wnętrzu maszyny pachniało jeszcze nowością...Wnętrze samolotu jest bardzo estetyczne i komfortowe ze względu na wygodne fotele a także, co dało się od razu zauważyć, nieco więcej miejsca na nogi niż w wersjach 170/175.

Zajrzeliśmy również do kokpitu nowej maszyny.SP-LNA witamy w domu!Zdjęcia w większej rozdzielczości można zobaczyć w galerii na naszym profilu na portalu Facebook. Galeria jest dostępna dla wszystkich bez konieczności rejestrowania się na tym portalu.

Galeria zdjęć na naszym profilu na Facebook

Piotr Bożyk
Fot. Piotr Bożykgość_efd74 - Profil
gość_efd74
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie