×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


LOT zacieśnia współpracę z portamiPolskie Linie Lotnicze LOT oraz przedsiębiorstwo „Porty Lotnicze”, zarządzające Lotniskiem Chopina w Warszawie, podpisały list intencyjny, który określa założenia przyszłej współpracy obu stron.

List intencyjny został podpisany przez Marcina Piróga, prezesa Zarządu PLL LOT oraz Michała Marca, naczelnego dyrektora PPL.

Obie strony podpisując dokument zakładają stworzenie najwyższego standardu jakości wspólnie świadczonych usług  na Lotnisku Chopina w Warszawie, jako strategicznym porcie dla polskiego przewoźnika. Główny nacisk obie firmy chcą położyć na poprawę obsługi Pasażerów, modernizację infrastruktury lotniska, a także działania, które będą zwiększać ruch pasażerski w warszawskim porcie.

Podpisanie listu intencyjnego jest początkiem dalszego procesu bilateralnych ustaleń w kwestii zacieśniania współpracy PLL LOT i PPL. Przyjęcie deklaracji jest również kolejnym elementem realizacji nowej strategii polskiego przewoźnika, która zakłada stworzenie dla LOT-u portu tranzytowego (tzw. hub’u) na linii Wschód-Zachód na Lotnisku Chopina.

- Budowa hubu to naturalny etap w rozwoju współpracy portu lotniczego i głównego przewoźnika. Cieszymy się, że LOT coraz śmielej rozwija swoją siatkę połączeń. Dzięki temu nasze lotnisko zyskuje na znaczeniu. Zmiany, które w najbliższym czasie zamierzamy wprowadzić w życie pozwolą na lepsze wykorzystanie infrastruktury lotniska i podniesienie komfortu podróżowania w tranzycie. Wygoda pasażerów jest wspólnym interesem PPL i LOT – powiedział dyrektor Michał Marzec.

- Lotnisko Chopina w Warszawie jest naszym długoletnim, jednym z najważniejszych i godnych zaufania Partnerów. Dla LOT-u i jego interesów jest to ogromnie ważne, że PPL podobnie postrzega wzajemną współpracę, która ma przyczynić się do jeszcze lepszej obsługi naszych Pasażerów – przekonuje prezes Marcin Piróg. - Wierzę, że wzmocnienie współpracy z PPL wpłynie pozytywnie na wzajemne relacje jak i świadczone usługi – dodaje Marcin Piróg.

Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
gość_bf650 - Profil
gość_bf650
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie