LOT zacieśnia współpracę z portami

8 kwietnia 2011 12:56
13 komentarzy
Reklama
Polskie Linie Lotnicze LOT oraz przedsiębiorstwo „Porty Lotnicze”, zarządzające Lotniskiem Chopina w Warszawie, podpisały list intencyjny, który określa założenia przyszłej współpracy obu stron.

List intencyjny został podpisany przez Marcina Piróga, prezesa Zarządu PLL LOT oraz Michała Marca, naczelnego dyrektora PPL.

Obie strony podpisując dokument zakładają stworzenie najwyższego standardu jakości wspólnie świadczonych usług na Lotnisku Chopina w Warszawie, jako strategicznym porcie dla polskiego przewoźnika. Główny nacisk obie firmy chcą położyć na poprawę obsługi Pasażerów, modernizację infrastruktury lotniska, a także działania, które będą zwiększać ruch pasażerski w warszawskim porcie.

Podpisanie listu intencyjnego jest początkiem dalszego procesu bilateralnych ustaleń w kwestii zacieśniania współpracy PLL LOT i PPL. Przyjęcie deklaracji jest również kolejnym elementem realizacji nowej strategii polskiego przewoźnika, która zakłada stworzenie dla LOT-u portu tranzytowego (tzw. hub’u) na linii Wschód-Zachód na Lotnisku Chopina.

- Budowa hubu to naturalny etap w rozwoju współpracy portu lotniczego i głównego przewoźnika. Cieszymy się, że LOT coraz śmielej rozwija swoją siatkę połączeń. Dzięki temu nasze lotnisko zyskuje na znaczeniu. Zmiany, które w najbliższym czasie zamierzamy wprowadzić w życie pozwolą na lepsze wykorzystanie infrastruktury lotniska i podniesienie komfortu podróżowania w tranzycie. Wygoda pasażerów jest wspólnym interesem PPL i LOT – powiedział dyrektor Michał Marzec.

- Lotnisko Chopina w Warszawie jest naszym długoletnim, jednym z najważniejszych i godnych zaufania Partnerów. Dla LOT-u i jego interesów jest to ogromnie ważne, że PPL podobnie postrzega wzajemną współpracę, która ma przyczynić się do jeszcze lepszej obsługi naszych Pasażerów – przekonuje prezes Marcin Piróg. - Wierzę, że wzmocnienie współpracy z PPL wpłynie pozytywnie na wzajemne relacje jak i świadczone usługi – dodaje Marcin Piróg.

Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
mateusz26 2011-04-10 13:29   
mateusz26 - Profil mateusz26
Zaczynają współpracę to chyba bardzo dobrze, najpierw dogadają się z lotniskiem o niższe stawki a potem zapewne będą inwestować w flotę. Kto wie jak będzie dużo krajówek to bilety będą tańsze niż PKP, i wtedy ludzie z chęcią by się przekonali, że warto latać. Warszawa-Gdańsk 1h 10m samolotem a pociągiem to gdzieś zapewne z 5 jak dobrzej pójdzie.
mietek 2011-04-09 12:26   
mietek - Profil mietek
luka: ja myśle, że problem niestety jest ciągle z zasobnością Polaków. Bo jeżeli bilet z Krakowa do Gdańska na PKP kosztuje powiedzmy 300zł RT, a na samolot 800 to mało będzie chętnych. Zwłaszcza jak na wakacje chce się powiedzmy wybrać 4-osobowa rodzina...a przyznasz, że oszczędność 2 tyś PLN w takim przypadku jest duża. To że komfort jest zupełnie inny to już inna sprawa.
luka 2011-04-09 11:59   
luka - Profil luka
Wiem, szkoda że im się nie udało, ale po pierwsze uważam, że zbyt słabo się reklamowały... Potrzebne byłyby billboardy i plakaty w centrach miast tak jak to robi WizzAir żeby dotrzeć do zwykłych ludzi których lotnictwo na codzień nie interesuje. Inna sprawa, że przydałoby się też dofinansowanie, chociażby ze strony ministerstwa infrastruktury, ale tam niestety chyba beton panuje. A szkoda... zaprzepaszczono wielką szansę na normalne podróżowanie w tym kraju
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy