×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


I kwartał: Gdańsk wyprzedza KatowicePort Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy wysunął się na trzecią pozycję pod względem ruchu pasażerskiego w Polsce.  W marcu 2011 port obsłużył 167 tys. pasażerów - o 1% więcej niż rok temu. W I kwartale w Gdańsku obsłużono łącznie 459,3 tys. pasażerów, co stanowi 2% wzrostu w stosunku do analogicznego okresu ubiegłego roku.

- Tak jak przywidywaliśmy po słabszym miesiącu lutym, zaczynamy obserwować w Gdańsku wiosenne ożywienie - mówi Tomasz Kloskowski, prezes Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy.

W całym pierwszym kwartale, jak i w poszczególnych miesiącach gdański port uplasował się - pod względem ruchu pasażerskiego - na trzeciej pozycji wśród polskich portów lotniczych wyprzedzając katowickie Pyrzowice.

Rębiechowo obsłużyło w tym czasie 13% pasażerów więcej niż Pyrzowice, dotychczasowy lider trzeciego miejsca. Porównując statystyki miesięczne Gdańsk wyprzedził Katowice: w styczniu o 6%, w lutym o 18%, w marcu o 17%.

Czy ta tendencja się utrzyma?gość_dad14 - Profil
gość_dad14
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie