×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Katowice: I kwartał i marzec na minusieW marcu Katowice Airport odprawiły 142 101 pasażerów, co oznacza spadek o ponad 5 % w porównaniu do marca 2010. W pierwszym kwartale 2011 roku port obsłużył 405 549 pasażerów, czyli 1,2 proc. mniej niż w tym samym okresie  w roku ubiegłym.

Sytuacja polityczna w Egipcie i Tunezji bardzo poważnie odbiła się na lotniczych przewozach pasażerskich.  W pierwszym kwartale br. tylko z Pyrzowic nie odbyło się ok. 80 zaplanowanych rejsów czarterowych, co przełożyło się na liczbę ok. 20 tys. pasażerów.

Sytuacja na trasach do Egiptu i Tunezji powoli się odbudowuje, świadczy o tym wzrastająca liczba rejsów na tych trasach. Ponadto w kwietniu w ofercie lotów czarterowych z Katowic pojawią się kolejne nowe kierunki wśród nich tureckie (Antalya, Dalaman), greckie (Saloniki, Rodos, Kreta, Zakythos), egipskie (Marsa El Alam), Wyspy Kanaryjskie (Teneryfa) jak i nowe czarterowe połączenie dalekodystansowe do Dubaju.

Władze lotniska prognozują, że w roku 2011 zostanie odprawionych ok. 800 tys. pasażerów w segmencie ruchu czarterowego (o 100 tys. więcej niż w roku 2010). W sumie ponad 2,5 mln pasażerów.

Paweł Cybulakgość_799b3 - Profil
gość_799b3
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie