×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Rozbił się testowy Gulfstream G650Amerykańska federalna administracja lotnictwa (FAA) potwierdziła wczoraj (2.04) wypadek, jednego z pięciu samolotów testowych Gulfstream G650. Maszyna rozbiła się tuż po starcie z lotniska w Roswell. W wypadku zginęło dwóch pilotów oraz dwóch inżynierów, którzy testowali systemy pokładowe.Według danych FAA, samolot spędził w sobotę rano na lotnisku około 2.5 godziny testując konfigurację startową oraz wydajność hamulców. Po tych próbach został dopuszczony do startu. Jednak tuż po nim samolot zaczepił prawą końcówką skrzydła o ziemię w następstwie czego stracił wysokości i po zderzeniu z ziemią całkowicie spłonął.

W tym czasie na lotnisku wiał boczny wiatr jednak FAA zaprzeczyła, aby to była główna przyczyna wypadku. W momencie zdarzenia siła wiatr nie przekraczała 10 węzłów.- Nasze myśli i modlitwy kierujemy do rodzin tych, którzy zginęli w tym wypadku. Rozpoczęliśmy dochodzenie i wspólnie z FAA, FBI oraz NTSB chcemy jak najszybciej dowiedzieć się co było jego przyczyną - powiedział Joe Lombardo, prezes Gulfstream Aerospace.

Samolot, który uległ wypadkowi to Gulfstream G650 (N652GD, S/N 6002). Maszynę oblatano 25 lutego 2010 roku a jej głównym zadaniem było testowanie systemów pokładowych podczas lotu.

Piotr Bożyk
Fot. Gulfstream, KOB-TVgość_bf650 - Profil
gość_bf650
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie