×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Airbus: Inwestujmy w przyszłość!Na szczycie UE w Madrycie Tom Enders, prezes i dyrektor generalny Airbusa wezwał kraje europejskie do inwestowania w poprawę infrastruktury, od której tak bardzo zależy rozwój gospodarczy i społeczny świata.

Wystąpienie prezesa Airbusa było poprzedzone oficjalnym uruchomieniem programu Europejska Wizja Transportu Lotniczego 2050 (The European Aviation Vision 2050) – ambitnego planu przygotowującego sektor do obsługi transportu 16 mld pasażerów i 400 mln ton ładunków rocznie1.  Airbus jest zaangażowany w opracowanie tej wizji, w której położono nacisk na inwestycje w edukację i badania. Dzięki temu światowy transport stanie się bardziej zrównoważony i bardziej ekologiczny.

Celem Europejskiej Wizji Transportu Lotniczego 2050 jest redukcja emisji CO2 o 75%, NOx o 90% oraz poziomu hałasu o 65% w porównaniu do poziomu z 2000 roku, przy jednoczesnej obsłudze ok. 25 mln rejsów rocznie w obrębie kontynentu europejskiego. Wizja przewiduje, że 90% podróżnych będzie w stanie odbyć podróż w ciągu czterech godzin, oraz że samoloty będą lądować 1 minutę przed planowanym czasem przylotu, redukując tym samym czas lotu oraz zużycie paliwa, będące wynikiem wzmożonego ruchu lotniczego.- Wdrożenie paliwo-oszczędnych technologii w naszych samolotach pozwoliło na osiągnięcie 45-procentowego wzrostu popytu na przewozy lotnicze w ciągu ostatniego dziesięciolecia przy zaledwie 3-procentowym wzroście zużycia paliwa lotniczego. Innowacje umożliwiły uzyskanie więcej za mniej, ale ambitne cele przyjęte w ramach wizji wymagają inwestycji i działań, jeśli Europa chce utrzymać pozycję lidera zrównoważonego transportu lotniczego w zmieniających się warunkach gospodarczych i politycznych – powiedział Tom Enders, prezes Airbusa.

- Transport lotniczy tworzy  33 mln miejsc pracy oraz generuje 8% PKB. Nasze inwestycje w transport lotniczy powinny odzwierciedlać ogromne korzyści gospodarcze i społeczne, jakie przynosi ten sektor – dodał.

Wizja 2050 potwierdza wyniki globalnej ankiety Airbus Passenger 2050 (Pasażer 2050) przeprowadzonej przez firmę, według której 7 na 10 osób oczekuje, że będzie w przyszłości podróżować więcej, w bardziej ekologicznych samolotach z dostępem do „świata cyfrowego”. 

- Przyszłość lotnictwa musi uwzględniać postęp technologiczny, jak również potrzeby pasażerów. Popyt na ruch lotniczy co 15 lat ulega podwojeniu. Wraz ze wzrostem liczby  podróżnych potrzebne  będą daleko zakrojone udoskonalenia technologiczne, by obsłużyć rosnący ruch lotniczy z uwzględnieniem troski o środowisko naturalne - dodaje Enders.

Ankieta jest elementem inicjatywy The Future by Airbus (Przyszłość według Airbusa), która ma sprzyjać debacie poświęconej wyzwaniom i wyborom, przed jakimi stoi branża.


Piotr Bożyk
Fot. Airbus Media
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
gość_d88a6 - Profil
gość_d88a6
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie