×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Airbus A340 dla sił powietrznych NiemiecW środę (30.03) niemieckie ministerstwo obrony poinformowało, że Kanclerz Niemiec i jej ministrowie dostali do dyspozycji nowy samolot - Airbus A340. Maszyna została odebrana przez przedstawicieli niemieckich sił powietrznych (Luftwaffe) w hangarach Lufthansa Technik w Hamburgu.
Airbus A340-300 (98+47) jest pierwszą z dwóch maszyn przeznaczonych dla niemieckiego rządu. Samoloty A340 należały wcześniej do Lufthansy. Zastąpią one Airbusy A310, które służą już ponad 20 lat. Jako ciekawostkę warto dodać, że samoloty te latały kiedyś w liniach Interflug, które były narodowym przewoźnikiem Niemieckiej Republiki Demokratycznej.

Nowy dodatek do floty będzie nosił imię "Konrad Adenauer", pierwszego powojennego Kanclerza Niemiec. Matką chrzestną samolotu została wnuczka byłego kanclerza, Bettina Adenauer Bieberstein.

Całkowity zasięg maszyny to 13500 km. Na pokładzie oprócz 143 foteli dla pasażerów znajduje się gabinet do pracy i spotkań oraz pokój hotelowy z łóżkiem, prysznicem i toaletą przeznaczony dla najważniejszej osoby na pokładzie, kanclerz lub ministra.

Zakup dwóch samolotów i ich przystosowanie do wersji VIP kosztowały niemiecki rząd około 430 mln euro.

Piotr Bożyk
Fot. Bundeswehr Mediagość_45436 - Profil
gość_45436
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie