×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Linie Porter zamawiają BombardieryLinie Porter Airlines złożyły zamówienie na dwa samoloty turbośmigłowe Bombardier Q400 NextGen (Q400 nowej generacji) o wartości 61 mln dolarów. W sierpniu 2010 przewoźnik zamówił cztery maszyny Q400 NextGen. Obecnie linia posiada 20 samolotów Bombardier Q400 a po dostawach flota składać się będzie z 26 maszyn tego typu.

Porter Airlines rozpoczęły działalność na lotnisku Billy Bishop Toronto City Airport w październiku 2006 roku operując dwoma samolotami do dwóch destynacji. Obecnie linia obsługuje 16 miast w Kanadzie i USA. 11 marca 2011 roku odbył się jubileuszowy 100.000 lot linii.- Bombardier Q400 i Q400 NextGen to idealny samolot dla naszej działalności skupiającej się na operacjach z portu lotniczego położonego w centrum Toronto - powiedział Robert Deluce, prezes linii Porter Airlines. - Q400 i Q400 NextGen to ekologiczny jak i również szybki oraz wygodny samolot dla naszych pasażerów - dodał.

- W ciągu zaledwie czterech i pół roku, linie Porter Airlines stały się trzecim co do wielkości rozkładowym przewoźnikiem w Kanadzie - powiedział Gary R. Scott, prezes Bombardier Commercial Aircraft. - Jesteśmy bardzo dumni, że Bombardier Q400 i Q400 NextGen odegrał tak kluczową rolę w sukcesie Portera - dodał.

Piotr Bożyk
Fot. Dan Micleagość_65ac2 - Profil
gość_65ac2
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie