×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


A380... na 40 lat Lufthansy w PolsceLufthansa obchodzi 40. rocznicę swojego pierwszego lądowania w Polsce, które odbyło się 2 kwietnia 1971 roku. Rocznicę uświetniła wizyta Airbusa A380, który dziś (19.3) o godzinie 7.50 wylądował na warszawskim lotnisku.
- Bardzo cieszymy się z tego wielkiego urodzinowego prezentu z okazji 40-lecia działalności w Polsce. Podkreśla on strategiczne znaczenie, jakie dla Lufthansy ma Polska. W 1971 roku rozpoczęliśmy od dwóch lotów w tygodniu a dziś oferujemy ponad 200 lotów tygodniowo z 7 lotnisk w Polsce. W ubiegłym roku ustanowiliśmy w Polsce nowy rekord przewozów pasażerskich. Lufthansa łącznie przewiozła 1,2 miliona pasażerów na trasach łączących Polskę z Niemcami - powiedział Bart Buyse, Dyrektor Generalny Lufthansy w Polsce.


Obecnie jest to największy samolot pasażerski na świecie, który w przypadku Lufthansy na pokład zabiera 526 pasażerów w 3 klasach podróży. Lotnisko Chopina perfekcyjnie wywiązało się z przygotowania tego przedsięwzięcia. Łącznie na terenie lotniska znalazło się około 500 osób, które akredytowały się na przylot Super-Jumbo.

Redakcja pasazer.com również uczestniczyła w tym wydarzeniu. Mieliśmy okazję zwiedzić tego kolosa od wewnątrz.Na szerszą fotorelację z przylotu A380 zapraszamy niebawem.


Piotrek Bożyk
Fot. Piotr Bożykgość_d7b69 - Profil
gość_d7b69
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie