×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Ryanair musi założyć mailaIrlandzkie tanie linie lotnicze Ryanair przez wiele lat nie przestrzegały unijnych przepisów, utrudniając swoim pasażerom złożenie reklamaci czy zwykłej skargi - podał "Daily Mail".

Ryanair to przewoźnik, który istnieje praktycznie tylko w Internecie, bo wszystko, co związane z czynnościami odbywającymi się między linią, a klientem, odbywa się online. Wszystko, poza złożeniem reklamacji.

Najszybszą możliwością reklamacji była płatna i droga infolinia. Oczywiście można było roszczenie wystosować na piśmie i wysłać tradycyjną pocztą lub faksem. Kilka dni temu w tej sprawie do przewoźnika list wystosował Michel Barnier, unijny komisarz ds. usług i rynku i wewnętrznego. Przypomniał w nim, że Ryanair łamie piąty punkt unijnej dyrektywy o e-handlu, który jasno głosi, że firmy udostępniające taki kanał sprzedaży i obsługi muszą dysponować ogólnodostępnym adresem e-mail.

Unijni urzędnicy przekazali także sprawę Narodowej Agencji Konsumentów, która sprawdzi, czy Ryanair zastosował się uwag i dostosował swoje działania do obowiązujących przepisów.

Irlandzkie linie odniosły się do problemu. - Jeśli tylko firma będzie zmuszona, założy specjalny adres mailowy. Jednak to tylko spowolni proces odpisywania na skargi - skomentował Stephen McNamara, rzecznik linii.
gość_65ac2 - Profil
gość_65ac2
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie