×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Kiepskie warunki w KrakowieJuż drugi dzień w Porcie Lotniczym Kraków - Balice niekorzystne warunki atmosferyczne utrudniają lądowanie samolotów. Dzisiaj (17.03.) na lotnisku wylądowały tylko dwie maszyny - z Kijowa i z Monachium.

Odwołano już 8 przylotów i 9 odlotów; wczoraj do Krakowa nie przyleciało w sumie aż 14 samolotów, 13 odlotów odwołano. Powodem kłopotów jest zbyt silny wiatr i niska podstawa chmur. Samoloty były przekierowywane do Warszawy, Rzeszowa, Katowic i Berlina.

- Na kierunku wschodnim na krakowskim lotnisku, gdzie jest zainstalowany ILS (urządzenia nawigacyjne umożliwiające precyzyjne lądowanie), wieje zbyt silny wiatr, z kolei na przeciwnym kierunku, gdzie nie ma urządzeń ILS, podejście utrudnia niska podstawa chmur i nie wszystkie załogi decydują się na lądowanie w takich warunkach - powiedział Marcin Pulit, rzecznik prasowy lotniska w podkrakowskich Balicach.

- Prognoza pogody na najbliższe godziny jest niekorzystna. Niewielka poprawa jest spodziewana około godziny 18. - dodał.
gość_efd74 - Profil
gość_efd74
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie