×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Yes Airways wystartuje w kwietniuO linii Yes Airways pisaliśmy na łamach naszego portalu kilkakrotnie. Jako pierwsi podajemy szczegółowe informacje dotyczące rozpoczęcia operacji lotniczych przez nowego przewoźnika czarterowego.

W połowie kwietnia planowana jest oficjalna konferencja prasowa, na której zostanie zaprezentowany nowy czarterowy przewoźnik. Lot inauguracyjny zaplanowano na 29 kwietnia, kiedy to Airbus A320 wykona swój pierwszy rejs na trasie Warszawa - Antalya.

Linia ma podpisaną umowę z biurem podróży Itaka i będzie oferowała przeloty czarterowe do Turcji, Grecji, Tunezji oraz Egiptu.

Yes Airways to kolejny polski przewoźnik czarterowy, działający od 16 września 2009 roku. Bazą linii będzie lotnisko w Warszawie, ale operacje lotnicze w sezonie letnim 2011 będą wykonywane również z Krakowa, Katowic, Wrocławia, Poznania oraz Szczecina.

Flota przewoźnika w 2011 roku składać będzie się z dwóch Airbusów A320 zabierających na pokład 180 pasażerów. Samoloty są po gruntownych przeglądach, wymianie silników oraz przebudowie kabiny pasażerskiej. Kabina została doposażona m.in w system audio-video, dzięki któremu możliwa będzie projekcja filmów na monitorach LCD.

Maszyny będą posiadać zwiększoną masę startową, co pozwoli wykonać dłuższe rejsy na Wyspy Kanaryjskie lub do Dubaju.

Przylot pierwszej maszyny w barwach Yes Airways zaplanowano na połowę kwietnia. Drugi samolot ma się pojawić we flocie przewoźnika w drugiej połowie maja.

Piotr Bożykgość_63396 - Profil
gość_63396
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie