×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Ławica: koniec monopolu na handling
Monopol agentów handlingowych przełamany na kolejnym lotnisku. Od kwietnia na poznańskiej Ławicy pojawi się druga duża spółka zajmująca się obsługą samolotów i pasażerów. Będzie to Impel Airport Services.

Do tej pory niemal monopolistą na poznańskim lotnisku była należąca do Polskich Portów Lotniczych firma POZ Airport Services (POZAS). Linie SAS i Jet Air przeprowadzają odprawę biletowo-bagażową we własnym zakresie.

- Spółka Impel Airport Services prowadzi obecnie rozmowy z kilkoma przewoźnikami operującymi na terenie Portu Lotniczego Poznań Ławica. Rozpoczęcie realizacji usługi zaplanowane zostało na koniec kwietnia 2011 roku. Spółka planuje obsługiwać linie lotnicze w pełnym zakresie obsługi naziemnej, w tym odprawy i transportu pasażerów, obsługi płytowej, obsługi statków powietrznych oraz zapewnienia klientowi wszelkich usług towarzyszących i wspierających operacje lotnicze z uwzględnieniem wysokiej ich jakości i w konkurencyjnych cenach – mówi Wojciech Świątkowski, prezes zarządu Impel Airport Services.

Spółka Impel Airport Services otrzymała Certyfikat Agenta Obsługi Naziemnej (AHAC) decyzją prezesa Urzędu Lotnictwa Cywilnego w 2009 roku. Uprawnienia obejmują ogólne usługi administracyjno-gospodarcze, obsługę pasażerów i bagażu, obsługę płytową, obsługę statków powietrznych (np. czyszczenie i asenizację), obsługę operacyjną lotu oraz transport naziemny. Nowy agent handlingowy będzie posiadał własny sprzęt.

Nieoficjalnie dowiadujemy się, że głównym przewoźnikiem obsługiwanym przez Impel Airport Services w Poznaniu będzie przewoźnik czarterowy Enter Air. Linia ta bazuje na Ławicy jeden ze swoich samolotów i obsługuje wiele wakacyjnych kierunków. Według źródeł związanych z przewoźnikiem, rozpoczęcie działalności przez Impel Airport Services było szczęśliwym zbiegiem okoliczności. W innym przypadku Enter Air planował samodzielnie zajmować się obsługa naziemną samolotów i pasażerów.

Dominik Sipińskigość_554dc - Profil
gość_554dc
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie