×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Nowy termin dostaw 787 dla LOT
Polskie Linie Lotnicze LOT otrzymały oficjalne potwierdzenie od Boeinga odnośnie nowych terminów dostaw najnowszych samolotów koncernu, model 787 Dreamliner. Polski przewoźnik na nowe samoloty Boeinga czeka od 2008 roku i opóźnienie sięgnie niemal 4 lat.

Zgodnie z informacją, jaką LOT uzyskał u swojego partnera, pierwszy egzemplarz Dreamlinera zostanie przekazany polskiemu przewoźnikowi w kwietniu 2012 roku, a kolejne cztery egzemplarze trafią do PLL LOT
w okresie od sierpnia do listopada 2012 roku.

Pierwsza połowa przyszłego roku to termin, o którym mówiło się już od kilku miesięcy, jednak były to doniesienia nieoficjalne i niepotwierdzone; ostatnie oficjalne stanowisko LOT i Boeinga mówiło o jesieni roku 2011. Przesunięcie dostaw jest skutkiem problemów, jakie wynikły na hali produkującej silniki maszyn dedykowanych m.in. polskim liniom, oraz incydentu podczas lotów testowych jednego z Dreamlinerów.

W świetle powyższych informacji oraz aktualnych umów na samoloty Boeing 767 PLL LOT opracowują program płynnej wymiany floty dalekiego zasięgu przy jednoczesnej realizacji planów rozwoju siatki połączeń dalekodystansowych do Azji i kontynuacji rejsów do Ameryki Północnej - podaje Biuro Prasowe Polskich Linii Lotniczych LOT.
gość_f412e - Profil
gość_f412e
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie